MS v hokeji: Slovensko zvíťazilo nad Nórskom

Foto: IIHF

Dnes predpoludním slovenská zostava nastúpila na svoj posledný zápas v základnej skupine. Nórskeho súpera zdolala 4:1.

Do prvej dvadsaťminútovky sme vstúpili veľmi aktívne a už v štvrtej minúte prekonal nórsku bránku Marek Hrivík, ktorého peknou prihrávkou našiel Richard Pánik. Už o necelé tri minúty sme súperovi odskočili, keď skóroval Peter Cehlárik.

Väčšinu tretiny sme odohrali v našom útočnom pásme. Vypracovali sme si niekoľko príležitostí. Tú svoju využil v šestnástej minúte Róbert Lántoši. V závere sme si zahrali prvú presilovku. Tá však nebola využitá.

Do druhej tretiny sme vstúpili s trojgólovým vedením. Nórska snaha znížiť stav vyústila v gól Markusa Vikingstada, ktorý ako jediný prekonal Stanislava Škorvánka. Aj napriek tomu, že sa hrali presilovky na oboch stranách ďalší gólový zásah sme už nevideli.

S pribúdajúcimi minútami sa nervozita na ľade stupňovala. Slovensko aj naďalej pokračovalo v aktívnej hre a ohrozovalo bránu súpera. Prišli však aj šance na opačnej strane. Tri a pól minúty pred záverečným hvizdom Nórsko odvolalo brankára zo snahou dohnať dvojgólové manko. To sa im však nepodarilo a na konečných 4:1 upravil do prázdnej brány Richard Pánik.

Góly a asistencie Slovensko – Nórsko (4:1)

03:58 Marek Hrivík (Richard Pánik, Pavol Regenda), 7:30 Peter Cehlárik (Mislav Rosandič, Samuel Kňažko), 15:43 Róbert Lántoši (František Gajdoš) – 23:10 Markus Vikingstad (Thomas Berg-Paulsen, Thomas Olsen)

Autor: Ivana Ďurtová