Slovensko zvíťazilo nad Slovinskom najtesnejším rozdielom

Foto: IIHF

V nedeľu čakal na Slovensko súper zo Slovinska. V napínavom zápase sme dokázali zvíťaziť najtesnejším rozdielom 0:1. Po dnešnom triumfe je náš postup do štvrťfinále stále otvorený.

Od úvodných minút zápasu hrali zverenci Graiga Ramseyho aktívne a tlačili na súpera. Vypracovali si hneď niekoľko príležitostí na otvorenie skóre. Sám na brankára sa rútil aj Libor hudáček, ktorý však nedokázal umiestniť puk do brány. V prvej tretine sme sa gólu nedočkali.

Z druhej dvadsať minútovky ubehlo len pätnásť sekúnd, keď našiel Pavol Regenda prihrávkou Richarda Pánika. Ten sa rútil sám na brankára a strelou zľava prekonal slovinského gólmana. Po strelenom góle sa naša aktivita opäť zvýšila a Slovincov sme na dlhé minúty zavreli v ich obrannom pásme.

V 36. minúte sme sa museli brániť po faule Šimona Nemca. V oslabení sme hrali svedomito a dokonca dvojica Andrej Kurdna a Martin Súkeľ ohrozila brankára súpera. Druhú tretinu sme tak vyhrali 1:0. V tretej tretine začali Slovinci viac napádať naše obranné pásmo so snahou vyrovnať.

S pribúdajúcimi minútami Slovinci hrýzli viac a viac. Necelé dve minúty pre koncom odvolali brankára. Ani zo šiestimi korčuliarmi nedokázali pokoriť našu bránu a Stanislav Škorvánek si udržal čisté konto.

V utorok o 11:20 čaká na Slovensko posledný zápas v skupine, kde sa postaví proti Nórsku.

Góly a asistencie Slovinsko – Slovensko (0:1)

20:15 Richard Pánik (Pavol Regenda, Patrik Koch)