Slovensko podľahlo Švajčiarsku na majstrovstvách sveta v Rige

IIHF

Vo večernom zápase Slovensko čelilo Švajčiarsku. V náročnom zápase sme podľahli súperovi 4:2.

Do zápasu sme vstúpili opatrne. Po pár minútach sme sa však chytili a hra sa prelievala zo strany na stranu. V šiestej minúte nám nevyšlo striedanie a nášho gólmana prekonal Jonas Siegenthaler. Následne sa naša aktivita zvýšila a náš kapitán Marek Hrivík mal šancu vyrovnať.

V dvanástej minúte sme sa museli brániť. Naša defenzíva na čele so Samuelom Havajom udržala len jednogólový rozdiel. Posledné minúty sme opäť odohrali v oslabení. Silná Švajčiarska presilovková zostava však nedokázala skórovať.

Do druhej tretiny sme vstúpili s jednogólovým mankom. Švajčiari začali stupňovať svoj výkon. Slovenskí hokejisti začali robiť viacero chýb. V 25. minúte zvýšil skóre Nino Niederreiter. Švajčiarska radosť netrvala dlho. necelých 30 sekúnd našiel Miloš Klemen prihrávkou Andreja Kudrnu. Ten ako prvý prekonal švajčiarskeho gólmana na tohtoročnom šampionáte.

Tlaku súpera sme odolávali najmä vďaka skvelému výkonu Samuela Hlavaja, ktorý za seba nepustil žiadny z pukov. Rovnako vychytal aj trestné strieľanie po faule Richarda Pánika. V 40 minúte využil naši presilovku Pavol Regenda, ktorý umiestil do brány strelu Olivera Okuliara. Pri radosti z vyrovnania dostal dvojminútový trest Samuel Kňažko.

Poslednú dvadsaťminútovku sme začali hrou v oslabení. Dokázali sme sa svedomito brániť a pokračovalo sa za rovnovážneho stavu. V úvodných minútach tretiny mal gólovú príležitosť Marek Hrivík. Jeho pokus však zmaril švajčiarsky gólman. V 47. minúte prekonal Samuela Hlavaja strelu zpomezi kruhov Christian Marti.

Švajčiari hrali nasledovné minúty veľmi svedomito. Slovenská zostava mala veľký problém zbúrať švajčiarsku defenzívnu stenu. V posledných dvoch minútach sme so snahou vyrovnať odvolali brankára. Predĺžiť zápas sa nám nepodarilo a na konečných 4:2 upravil do prázdnej brány Gaetan Haas.

Góly a asistencie Švajčiarsko – Slovensko (4:2)

05:07 Jonas Siegenthaler (Denis Malgin, Nico Hischier), 24:47 Nino Niederreiter (Andres Ambuhl), 46:51 Christian Marti (Tanner Richard), 59:25 Gaetan Haas (Marco Miranda, Dario Simon) – 25:08 Andrej Kudrna (Miloš Kelemen, Richard Pánik), 39:29 Pavol Regenda (Oliver Okuliar, Samuel Kňazko)

Autor: Ivana Ďurtová