Slovensko podľahlo na MS favorizovanej Kanade po samostatných nájazdoch

Foto: IIHF

Slovensko na majstrovstvách sveta v Rige podľahli po bojovnom výkone Kanade po samostatných nájazdoch 1:2. Proti favoritovi na titul sme získali jeden bod.

Úvod zápasu priniesol niekoľko presiloviek na oboch stranách. V piatej minúte sa Slovensko muselo tridsať sekúnd brániť v oslabovke o dvoch hráčov. Náročné oslabenie dokázali slovenskí hokejisti ubrániť. Avšak len jedenásť sekúnd po návrate našich hráčov na ľad dokázali po defenzívnej chybe našich hráčov skórovať Jake Neighbours.

Aj napriek inkasovanému gólu Slováci zatlačili na Kanaďanov a vytvorili si niekoľko gólových šancí. Dva nájazdy na bránu mal Libor Hudáček. V pätnástej minúte sme si opäť zahrali presilovku. Tú sme po rýchlej akcií na jeden dotyk využili. O vyrovnanie sa postaral Peter Cehlárik, ktorému asistoval Marek Hrivík a Libor Hudáček.

V závere prvej tretiny prišlo vzájomné vylúčenie, ktoré pokračovalo v úvode druhej dvadsaťminútovky. Od prvých minút sa hral aktívny hokej, a vypracovali sme si gólové príležitosti. Tretinu však poznačili viaceré vylúčenia. Celkovo sme hrali v oslabený štyrikrát. Museli sme sa opäť brániť len v trojici a pred záverom tretiny fauloval Libor Hudáček, ktorý dostal päťminútový trest. Dokázali sme sa však ubrániť a stav sa nezmenil.

Úvodnú minútu tretej dvadsaťminútovky slovenskí hokejisti hrali v oslabený. Vďaka Kanadským faulom sme dostali tri pokusy o rozhodnutie zápasu v presilovke. Najbližšie k rozhodnutiu zápasu bol Marek Hrivík, ktorý sa rútil sám na brankára avšak jeho strela trafila len kanadského gólmana. V riadnom hracom čase ani v predĺžený gól nepadol a tak o víťazovi rozhodli samostatné nájazdy.

V samostatných nájazdoch sa rozhodlo po ôsmich strelách. Po jednom góle premenili Richard Pánik a Martin Chromiak. Ani dva góly a skvelý výkon nášho gólmana Samuela Hlavaja nám extra bod nevyniesol. Kanaďania premenili až tri nájazdy.

Góly a asistencie Slovensko – Kanada (1:2)

16:08 Peter Cehlárik (Marek Hrivík, Libor Hudáček) – 07:46 Jake Neighbours (Jack McBain)

Samostatné nájazdy: Richard Pánik, Martin Chromiak – Cody Glass, Michael Carcone, Jack Quinn

Autor: Ivana Ďurtová