MS Oberhof: Paulína Bátovská Fialková v šprinte bojovala o kvalitný výsledok

Paulína Bátovská Fialková bojovala v šprinte na majstrovstvách sveta v biatlone nemeckom Oberhofe o kvalitný výsledok, pričom obsadila 25. miesto s odstupom 1:34,4 pri bilancii 0+2.

Slovenská reprezentantka odštartovala preteky znamenite, keď vybielila všetkých päť terčov. Z úvodnej “ležky” vďaka tomu odchádzala ako 7. v poradí s minimálnym odstupom na čelo. Na druhej streleckej položke však rodáčka z Čierneho Balogu netrafila dva terče, čo značilo priebežnú 23. pozíciu. V súčte so záverečným bežeckým okruhom napokon 30-ročná Slovenka sa umiestnila na 25. mieste.

>>>Program MS v biatlone Oberhof 2023<<<

“Na “stojke” som bola “rozklepaná”. Možno som sa snažila po úspešnej prvej streľbe bežať niečo nad a bola tam aj nervozita. Úplne mi tak dobre nesadla položka v porovnaní s mix štafetou, nezvládla som to. Hrozne ma to mrzí. Bežala som však, čo to išlo,” povedala v mix zóne pre RTVS Paulína Fialková.

Bezchybná Denise Herrmannová spravila domácim fanúšikom obrovskú radosť, keďže sa časom 21:19,7 stala majsterkou sveta. Striebro v tesných pretekoch brala Hanna Oebergová zo Švédska, ktorá s dvomi nulami stratila len 2,2 sekundy. Medailové pódium doplnila Obergovej krajanka Linn Perssonová s desiatimi presnými výstrelmi pri strate 26,2 sekundy.

>>>Rozhovor Matej Kazár<<<

Ivona Fialková obsadila po chorobe 47. miesto a postúpila do nedeľných stíhacích pretekoch s odstupom 2:22,1 pri bilancii 1+2. Mária Remeňová (1+1; +3:10,4) dobehla pri premiére na MS do cieľového priestoru na 70. pozícii. Júlia Machyniaková (1+2; +5:43,6) rovnako pri debute na svetovom šampionáte bola v 95. poradí.

“Nezvykneme hovoriť, že škoda “ležky”. Mala som relatívne silný vietor. Ke´d to zhodnotím s trénermi tak, uvidíme, kde sa presne stala chyba. Snažila sa čo najviac koncetrovať. Bola z toho jedna chyba na “stojke”, s ktorou som pomerne spokojná. Prvé dve kolá sa mi bežalo výborne, v závere som už “bojovala” s laktátom,” vravela v cieli pre RTVS mladšia zo sestier Fialkových.

Zajtra sa v mužskom šprinte predstavia Michal Šima a Matej Kazár.

Výsledky – šprint – ženy – MS Oberhof

vysledky-sprint-zeny-ms-oberhof-fialkova-remenova-machyniakova-piatok-dnes-biatlon-majstrovstva-sveta-2023

Autor: Martin Horváth