MS Oberhof: Nóri sa stali majstrami sveta v mix štafete dvojíc

Foto: Manzoni/IBU

Nórska dvojica Marte Olsbu Roiselandová a Johannes Thingnes Boe sa stali majstrami sveta v mix štafete dvojíc. V cieli zaknihovali čas 35:37.1.

Mix štafeta dvojíc priniesla zaujímavý scenár. Po prvom úseku predávalo Taliansko na prvom mieste zásluhou Lisy Vittozziovej na prvom mieste v tesnom závese s Rakúskom a Švédskom. Na strelnici sa výrazne nechybovalo.

Prvý mužský úsek vyselektoval viacero tímov z boja o medaile. Vo vedúcej skupine figurovala trojica z Rakúska, Nórska a Talianska. Toto trio malo pred prenasledovateľmi pól minútový náskok. Nórka Marte Olsbu Roiselandová sa dokázala od súperov odpútať a do posledného úseku vyslala Johannesa Thingnesa Boea s osem sekundovým odstupom.

29-ročný biatlonista však chyboval na strelnici a po streľbe v ľahu musel absolvovať trestné kolo. Rýchly Nór však nestratil na súperov veľa. Po záverečnej streleckej položke opustil Johannes Thingnes Boe strelnicu s takmer desať sekundovým náskokom pred súpermi. Na trati stíhajúcim pretekárom nedal šancu a do svojej zbierky pridal ďalšie zlato z tohtoročných majstrovstiev sveta.

Striebro získali reprezentanti Rakúska Lisa Theresa Hauserová a David Komatz. Na strelnici využili šesť náhradných nábojov a v cieli stratili na víťazov +9.8 sekundy.

Z boja o zlato sa odstrelili Taliani. Thomaso Giacomel musel po streľbe v stoji absolvovať až dva trestné okruhy a napokon finišoval na bronzovej priečke s mankom +41.8 sekundy.

Slovenské farby na trati reprezentovala dvojica Mária Remeňová a Michal Šima. Dvojici sa na strelnici veľmi nedarilo a museli dovedna absolvovať až tri trestné okruhy. So streleckou bilanciou 4+11 boli napokon pred treťou odovzdávakou stiahnutý s trate a boli klasifikovaný na 24. mieste.

Výsledky – mix štafeta dvojíc – MS Oberhof

Vysledky-ms-oberhof-single-mix-stafeta-maria-remenova-michal-sima

Autor: Ivana Ďurtová