MS Courchevel-Méribel: Petra Vlhová skončila v obrovskom slalome v top 7

Foto: Martin Horváth

Petra Vlhová skončila v obrovskom slalome na majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní vo francúzskych strediskách Courchevel-Méribel na 7. mieste s odstupom 0,93 sekundy.

Slovenská reprezentantka vstupovala do druhého kola z 9. miesta. V úvode išla Liptáčka na maximálne riziko tak, ako ju poznáme. S nasledujúcimi sektormi si 27-ročná lyžiarska hviezda poradila takisto bez väčších problémov a napokon sa posunula na konečnú 7. priečku.

“Dnes to nevyšlo. To je prakticky celé, čo k tomu môžem povedať. Myslím si, že druhé kolo bolo lepšie v porovnaní s prvým. Robila som však chyby a strácala som čas. Keď spravíte na tejto trati chybu, tak hneď sa vám to vráti. Taký je šport,” vravela v cieli pre JOJ Šport Petra Vlhová.

>>>ONLINE prenos – obrovský slalom – ženy – MS Courchevel-Méribel<<<

Majsterkou sveta sa stala Mikaela Shiffrinová z USA, ktorá dosiahla víťazný čas 2:07,13. Striebro získala šampiónka v super-G Federica Brignoneová, Talianka stratila 0,12 sekundy. Medailové pódium skompletizovala Ragnhild Mowinckelová, Nórke namerali manko 0,22 sekundy.

Rebeka Jančová si pripísala 32. miesto s odstupom 6,76 sekundy. Petra Hromcová bola klasifikovaná na 38. pozícii so stratou 12,99 sekundy.

Zajtra sa v obrovskom slalome predstavia Adam Žampa, Martin Hyška a Teo Žampa.

Výsledky – obrovský slalom – ženy – MS Courchevel-Méribel

vysledky-obrovsky-slalom-obrak-zeny-ms-courchevel-meribel-petra-vlhova-hromcova-jancova-stvrtok-dnes-lyzovanie-majstrovstva-sveta-2023

Autor: Martin Horváth