ZOH Peking – boby: Viktória Čerňanská je s premiérou pod piatimi kruhmi spokojná, zlato pre USA

Foto: OIS/IOC

Slovenská reprezentantka v monoboboch Viktória Čerňanská si pri svojej premiére pod piatimi kruhmi pripísala konečné 17. miesto.

Čerňanskej patrila po prvom súťažnom dni 15. priečka, no potom si pohoršila o dve miesta. “Myslím si, že môžem byť spokojná. Včerajšie jazdy som išla najlepšie, vzhľadom na to, že som tu predtým mala len 10 tréningových jázd. Mrzí ma, že som neudržala 15. priečku, ktorú som si vyjazdila po dvoch jazdách, ale boli tu skúsenejšie pretekárky. Napriek tomu si myslím, že som sa nestratila,” povedala pre TASR.
      

Devätnásťročná bobistka verí, že jej skúsenosti pomôžu odraziť sa do ďalšej kariéry: “Bola som tu najmladšia. A už to, že som sa sem dostala je úspech. Mám motiváciu pre ďalšiu sezónu a pre ďalšie olympijské hry.”

Zlato získala Američanka Kaillie Humphriesová. V súčte časov štyroch jázd triumfovala s obrovským náskokom 1,54 sekundy pred krajankou Elanou Meyersovou Taylorovou, bronz si v novej olympijskej disciplíne vybojovala Kanaďanka Christine de Bruinová (+1,76 s).