Slovenskí hokejisti sa kvalifikovali na zimnú olympiádu v Pekingu 2022

Zverenci Craiga Ramsayho si postup do Pekingu vybojovali na domácom ľade. V Bratislave dokázali počas kvalifikačného turnaja vo svojej D Skupine poraziť všetkých súperov. V úvodnom zápase vo štvrtok 26. augusta zdolali Rakúsko, aj napriek veľkému množstvu šancí skórovať, len rozdielom jedného gólu 2:1. Už v prvej minúte otvoril stav Libor Hudáček. V druhej tretine sa do streleckej listiny zapísal v 28. minúte Martin Gernát. Rakúšania ešte v tretej tretine znížili na 2:1.

V druhom zápase dominovala slovenská zostava. Súperov z Poľska pokorila výsledkom 5:1. Slovensko viedlo od začiatku zápasu, keď sa vo ôsmej minúte presadil Kristián Pospíšil. Druhá dvadsaťminútovka priniesla tri slovenské góly. V 26. minúte strelil svoj druhý gól Libor Hudáček. O dve minúty neskôr ho napodobnil Miloš Roman. V 32. minúte skóroval Peter Cehlárik.

O tom, kto sa predstaví pod piatimi kruhmi, napokon rozhodol zápas proti Bielorusom. Opäť sme sa dokázali ujať vedenia už v prvej tretine, keď sme využili dlhú presilovku po nedovolenom zákroku na Juraja Slafkovského. V piatej minúte skóroval Peter Cehlárik. V úvode druhej tretiny sa Bielorusom podarilo vyrovnať zásluhou Šarangoviča. V závere stretnutia, dve minúty pred záverečným hvizdom, bol stav stále nerozhodný. Bieloruskí hokejisti potrebovali na postup výhru v riadnom hracom čase, a tak sa rozhodli pre hru bez brankára. To využil Libor Hudáček a aj napriek obkoleseniu dvoma súpermi dokázal puk od mantinelu umiestniť do prázdnej brány.

Na Olympiáde sa Slovensko predstaví v Skupine C spoločne so Švédskom, Fínskom a Lotyšškom.

Autor: Ivana Ďurtová