SP Levi: Famózna Petra Vlhová vyhrala štvrtý slalom v rade!

Foto: Martin Horváth

Famózna Petra Vlhová vyhrala štvrtý slalom v rade, pričom sa časom 1:50,11 radovala z prvenstva v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo fínskom Levi.

Slovenská reprezentantka sa ujala vedenia po prvom kole, v ktorom viedla na každom medzičase. Druhú jazdu odštartovala stále ešte len 25-ročná lyžiarska hviezda vo veľkom štýle a zvyšovala vedenie pred Shiffrinovou. Obhajkyňa malého krištáľového glóbusu si ustrážila aj náročnú strednú pasáž, pričom si držala náskok. Po najrýchlejšom čase v oboch kolách si mladá Liptáčka pripísala 15. víťazstvo v kariére a štvrté za sebou v slalome. Zároveň sa po dvoch odjazdených pretekoch dostala do čela celkového poradia SP.

“Vyťažila som aj z toho, že Livio staval trať pre druhé kolo. Nebolo to ľahké, pretože na štarte snežilo. Časť trate bola už zničená, ale išla som naplno. Som veľmi šťastná, keďže minulý rok som vypadla v druhom kole. Víťazstvo hneď v prvom slalome sezóne je skvelé a som spokojná. Bolo pre mňa dôležité začať dobre. Podarilo sa mi to už v obrovskom slalome v Söldene aj teraz v slalome. Vo Fínsku sme strávili s celým tímom tri týždne a spravili sme veľký kus práce. Bez nich by sa mi to nepodarilo. Ďakujem im a pozdravujem všetkých,“ vravela v televíznom rozhovore víťazka dnešného zápolenia.

Druhé miesto obsadila Vlhovej veľká vyzývateľka Mikaela Shiffrinová, ktorá na víťaznú Slovenku stratila 0,18 sekundy. Pódium doplnila tretie Katharina Liensbergerová, Rakúšanke namerali manko 0,57 sekundy.

Zajtra sa v Levi uskutoční druhý slalom so štartom o 10:15.

Výsledky – slalom – ženy – SP Levi

2021AL5026RLR2

Autor: Martin Horváth