Biatlonista Martin Otčenáš ukončil kariéru

Desať dní pred začiatkom Svetového pohára v biatlone oznámil ukončenie svojej aktívnej kariéry dlhoročný skúsený slovenský reprezentant Martin Otčenáš. Tridsaťtriročného Popradčana trápil opuch platničky. Už po skončení pedchádzajúcej sezóny avizoval, že to bola možno jeho posledná. Napokon si zranenie nedoliečil.

Snažil som sa dokončiť sezónu majstrovstvami Európy, čo nebolo dobré rozhodnutie. Vzhľadom na to, že aj majstrovstvá sveta som odbehol posledné preteky chorý.  Čakal som na koniec sezóny, aby som sa dal dokopy. Jar som sa tomu venoval, ale nejak to neodznievalo. A v tomto korona systéme to nemá význam, keď človek nie je 100 % v poriadku,“ uviedol v úvode svojho rozlúčkového videa Martin Otčenáš.

V Svetovom pohári odbehol dovedna 12 sezón, zúčastnil sa troch olympijských hier. K jeho najväčším úspechom je 13. miesto z predchádzajúcich MS v Anterselve. Takisto je štvornásobný majster sveta v letnom biatlone. „Môj sen bol štartovať v pretekoch s masovým štartom na majstrovstvách sveta.  Už je jedno ako som skončil, aj keď som chorý a boľavý bežal, tak sa mi to podarilo.”