Skvelá Petra Vlhová vybojovala na úvod sezóny v “obráku” v Söldene pódium

Foto: Martin Horváth

Petra Vlhová vybojovala na úvod sezóny Svetového pohára v alpskom lyžovaní v rakúskom Söldene pódium, pričom obsadila skvelé tretie miesto s odstupom 1,13 sekundy.

Slovenská reprezentantka sa po prvom kole zaradila na 10. priečku, z ktorej mala v úmysle útočiť. To sa stále ešte len 25-ročnej Liptáčke darilo od začiatku druhej jazdy. Úradujúcej majsterke sveta v tejto disciplíne náramne vyšla náročná strmina, vďaka čomu sa dokázala odpútať od svojich súperiek. Sympatická Slovenka preťala cieľ po najrýchlejšom druhom kole s výrazným náskokom, čo ju napokon “katapultovalo” až na stupne víťazov. Dnešná tretia pozícia pre jednu z najlepších lyžiarok sveta značí 35. pódiové umiestenie v rámci SP.

“Po prvom kole som bola nahnevaná sama na seba. Technicky som nešla zle, ale v cieli sa odstup vyšplhal na dve sekundy. Do druhej jazdy som sa snažila zmeniť môj mentálny prístup a spustiť sa naplno tak ako na tréningu. Napokon to vyšlo na najlepší čas druhého kola a celkové tretie miesto. Naozaj sa z toho veľmi teším, pretože to nebolo jednoduché. Dala som do toho všetko a nakoniec sa to podarilo,” povedala v cieli prostredníctvom videohovoru pre RTVS tretia žena dnešného obrovského slalomu.

Dnešný deň bol aj v znamení talianskeho úspechu, keď si “azúrové” preteky rozdelili prvú a druhú pozíciu. Víťazstvo si pripísala líderka po prvej jazde Marta Bassinová, ktorá dosiahla víťazný čas 2:19,69. Pre 24-ročnú pretekárku z mestečka San Borgo Dalmazzo je to druhé prvenstvo v kariére. Hneď za ňou skončila obhajkyňa veľkého glóbusu Federica Brignoneová so stratou 0,14 sekundy.

Najbližšia zastávka SP žien sa uskutoční v rakúskom stredisku Lech/Zürs, kde sa 13. novembra elitné pretekárky predstavia v paralelnom slalome.

Zajtra sa v Söldene ešte predstavia v obrovskom slalome muži, z našich pretekárov nastúpia bratia Adam a Andreas Žampovci.

Výsledky – obrovský slalom – ženy – SP Sölden

petatretiasolden2021AL5001RLR2

Autor: Martin Horváth