Preview MS v hokeji 2019 – Začína hokejová horúčka

Do úvodného zápasu majstrovstiev sveta v hokeji v Bratislave a Košiciach zostáva len pár hodín. Slovensko sa ako hostiteľská krajina predstaví po ôsmich rokoch.

Od 10 do 26. mája si budú môcť fanúšikovia vychutnať celkovo až 64 stretnutí. Len 54 zápasov sa odohrá v základnej časti. Vo vyraďovacej fáze je na programe 8 zápasov. O televízne vysielanie sa už tradične postará RTVS, ktorá odvysiela na Jednotke a Dvojke všetky duely.

Novinkou na slovenskom svetovom šampionáte budú aj nové ekologickejšie verzie jednorazových plastov, ktoré budú šetrnejšie k životnému prostrediu.

Dejiská

Rovnako ako v roku 2011 aj tento rok budú zápasy svetového šampionátu hostiť mestá Bratislava a Košice. Skupina A, v ktorej hrá aj slovenská reprezentácia, sa predstaví v košickej Steel Aréne. Okrem základnej skupiny v Košiciach uvidíme aj dva štvrťfinálové duely. Na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu uvidíme Skupinu B, dva štvrťfinálové zápasy, oba semifinálové zápasy a aj boj o medaily.

Skupiny 

A-skupina – Steel Aréna – Košice: Slovensko, Kanada, USA, Fínsko, Nemecko, Dánsko, Francúzsko a Veľká Británia.

B-skupina – Zimný štadión Ondreja Nepelu – Bratislava: Švédsko, Rusko, Česko, Švajčiarsko, Nórsko, Lotyšsko, Rakúsko a Taliansko.

Maskot Macejko

Majstrovstvá sveta v hokeji bude sprevádzať medveď Macejko, ktorý nahradí Vlka Goolyho z roku 2011. Za menom maskota stoja fanúšikovia, ktorí hlasovali na oficiálnej facebookovej stránke šampionátu. Medveď Macejko má okrem hokejového výstroja aj bačovský opasok a pastiersky klobúk, ktoré sú inšpirované slovenským folklórom.

Slovenské dresy

Nový dizajn dresov pre domáci šampionát priniesol veľkú vlnu kritiky. Na dresoch sme mohli vidieť logo, v ktorom sa namiesto trojvršia nachádzali hokejky. Vedenie reprezentačného tímu sa napokon rozhodlo, že Slováci sa na domácom šampionáte predstavia v dresoch s oficiálnym štátnym znakom.

Program slovenskej reprezentácie

Slováci budú v úvode majstrovstiev sveta hrať proti favorizovaným súperom. Prvý zápas odohrajú už v piatok 10. mája proti USA. Bez voľného dňa ich 11. mája budú čakať Fíni. Po dvoch zápasoch si domáci tím užije deň voľna a 13. mája si zmerajú sily s Kanadou. Na ľad sa Slovensko opäť postaví 15. mája proti strieborným z Pjongčangu, Nemcom. Ku koncu základnej časti čakajú na Slovenskú reprezentáciu papierovo menej nároční súperi, a to 17. mája Francúzsko resp. 18. mája Veľká Británia, ktorej sa podarilo prebojovať sa do A-divízie. Zápasy v základnej skupine uzavrieme 21. mája s Dánskom.

Kompletný program Slovenska v základnej skupine

  1. Slovensko – USA, 10. mája 2019 – 20:15
  2. Slovensko – Fínsko, 11. mája 2019 – 20:15
  3. Slovensko – Kanada, 13. mája 2019 – 20:15
  4. Slovensko – Nemecko, 15. mája 2019 – 16:15
  5. Slovensko – Francúzsko, 17. mája 2019 – 20:15
  6. Slovensko – Veľká Británia, 18. mája 2019 – 20:15
  7. Slovensko – Dánsko, 21. mája 2019 – 16:15

Zostava slovenskej reprezentácie

Brankári: Denis Godla, Marek Čiliak, Patrik Rybár

Obrancovia: Patrik Koch, Marek Ďaloga, Michal Čajkovský, Martin Fehérváry, Christián Jaroš, Andrej Sekera, Erik Černák, Martin Marinčin

Útočníci: Dávid Bondra, Dávid Buc, Róbert Lantoši, Adam Liška, Michal Krištof, Libor Hudáček, Ladislav Nagy, Matúš Sukeľ, Tomáš Zigo, Marián Studenič, Richard Pánik, Tomáš Tatar, Marko Daňo, Mário Lunter

>>>Kompletný program MS v hokeji<<<

Autor: Ivana Ďurtová