Slovenky predviedli v štafete na ZOH v Pjongčangu vynikajúci výkon a umiestnili sa v top 5!

Slovenky v zostave Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Terézia Poliaková a Ivona Fialková predviedli vynikajúci výkon v štafete na ZOH v Pjongčangu, pričom finišovali na skvelom 5. mieste s odstupom 38,4 sekundy pri bilancii 1+9!

Paulína Fialková (0+1, 0+0; +18,8) si napravila chuť po mixe. Rodáčka z Čierneho Balogu dobíjala iba raz a rozbehla našu štafetu na výbornej tretej priečke. Anastasia Kuzminová (0+1, 1+3; +16,1) sa po streleckej položke v ľahu oddelila od súperiek. Na “stojke” Nasťa však v silnom vetre musela odbehnúť jeden trestný okruh, Terézii Poliakovej (0+1, 0+1; +19,0) naša olympijská víťazka odvzdávala ako tretia. Terka si vo veternom počasí poradila so streľbou vynikajúco, vďaka čomu priebežnou piatou priečkou držala Slovensko v medailovej hre. Na rad prišla finišmanka Ivona Fialková (0+0, 0+2), ktorá nás po bezchybnej “ležke” posunula o jednu pozíciu nahor. Na záverečnej zastávke na strelnici Ivka bojovala o medailu pre Slovensko. Talentovaná pretekárka dobíjala dvakrát a napokon sme obsadili krásne piate miesto.

“Určite to pre mňa dnes nebolo jednoduché postaviť sa znova na štart, na prvý úsek. Bolo to ťažké, ale bola to pre mňa nová výzva. Som nesmierne rada, že som ju takto zvládla. Boli to pre mňa dnes dôležité preteky. Trebárs na tej „stojke“, tiež som ju odstrieľala pomaly. Snažila som sa ísť na istotu. Ako som to trafila, tak som to trafiť nemusela. Videli sme tam na obrazovke, že vietor je silný, ako tam stáli pretekárky. Vďaka lyžiam som sa dostala tam niekde dopredu,” povedala pre RTVS Paulína Fialková.

„Nechcela som ísť na trestné kolo, ale musela som. Strašne ma to mrzí, ale snažila som sa to na trati vynahradiť. Videla som tam možnosť, žeby som dievčatám mohla nechať pekný náskok. Pustila som sa do toho, že každú jednu ranu idem vybojovať. V takom vetre treba rýchlo strieľať v správnu chvíľku, asi som ju neodhadla,“ vyjadrila sa v televíznom rozhovore k svojmu úseku Anastasia Kuzminová.

“Štafeta bola najlepšia. Ja som sa doteraz v tých štafetách trápila. Som rada, že to vyšlo a nenabrala som tam stratu. Lyže nám išli super, aj keď trať bola pomalšia oproti nástrelu a rozjazdeniu. Dneska som bežala na Paulíniných lyžiach, ktorá mi ich požičala. Som spokojná,” nechala sa počuť tretia členka našej štafety Terézia Poliaková.

“Je veľmi ťažké nájsť tie správne slová. Musím povedať, že po poslednej štafete sa na nás spustila nezastaviteľná vlna. Síce sme sa o tom nerozprávali, ale napätie sa dalo krájať. O to krajší je teraz pocit z tejto štafety. Na trati to bolo veľmi ťažké, celkovo sú tu náročné trate. Dnes to bolo o streľbe. Som hrdá na každú jednu z nás,” vravela vysmiata finišmanka Ivona Fialková.

Zlatú medailu získali Bielorusky v zostave Nadežda Skardinová, Irina Kriuková, Dinara Alimbekavová a Daria Domračevová, ktoré dosiahli víťazný čas 1:12:03,4 pri bilancii 0+9. Striebro si pripísali reprezentantky Švédska Linn Perssonová, Mona Brorssonová, Anna Magnussonová a Hanna Oebergová, keď zaznamenali stratu 10,7 sekundy pri streľbe 0+12. Z bronzových medailí sa môžu tešiť Francúzky Anais Chevalierová, Marie Dorinová Habertová, Justine Braisazová a Anais Bescondová, zástupkyne krajiny galského kohúta preťali cieľ s mankom 17,6 sekundy pri streleckom výkone 0+14.

Výsledky – štafeta žien na 4×6 km – ZOH v Pjongčangu

vysledkykstafetazenyOWG2018_BTH_C77C_BTHW4X6KM————-FNL-000100–

Autor: Martin Horváth

>>ZOH Pjongčang 2018 – online – Všetky novinky na jednom mieste<<<

Súťaž o okuliare Uvex a autogram Paulíny Fialkovej