První medaili pro Česko v nové sezoně vybojovala obhájkyně Gabriela Koukalová
První medaili do české sbírky získala obhájkyně velkého globu z minulé sezony Gabriela Koukalova, když skončila v dnešním sprintu ve Švédském Ostersundu na výborném 3.místě. Dnes to Gábině vyšlo na střelnici, kde ani jednou nechybovala. Na trati to doplnila rychlým během na lyžích a finišovala s odstupem 19,9 vteřiny za vítěznou Francouzku Dorinovou Habertovou.
Nejúspěšnější žena posledního MS v biatlonu Marie Dorinová Habertová z Francie opanovala sprint Světového poháru ve švédském Östersundu, přičemž s čistou střelbou dosáhla na vítězný čas 20:09,7. Francouzka měla kromě přesné střelby také nejrychleji nohy ze všech závodnic, čímž si vysloužila své 6. individuální vítězství v kariéře.
Druhé místo obsadila další velká osobnost biatlonu Kaisa Mäkäräinenová z Finska, která s bilancí 0 + 1 protnula cíl o 11,4 sekundy později než vítězka. Ačkoliv by se na první pohled mohlo zdát, že byla na trati lepší než francouzská biatlonistka, tak drahocenné vteřiny získala díky rychlejší střelbě.
Dařilo se také Evě Puskarčíkový (0+1; +1:05,3) a Lucii Charvátový (0+2; +1:05,9), které skončily na 15. a 18. místě. Bodovala také 35. Veronika Vítková (0+3; +1:53,1). Bod se neušel 93. Jessice Jislová (1+3; +3:50,8).
Mezi muži suverénně vyhrál biatlonový fenomen Martin Fourcade z Francozska s bezchybnou střelbou a vítězným časem 23:31,9 před domácím Fredrikem Lindstroemem (0+0; +41,5) a Arndem Peifferem z Německa (0+0; +43,6).
Z Čechů bodovali 17. Michal Šlesingr, 35. Ondřej Moravec a 38. Michal Krčmář. Méně sa dařilo 55. Adamu Václavíkovi a 93. Jaroslavovi Soukupovi.
Autor: Jakub Sušický
