SKVĚLÁ SOUKALOVÁ SI UPEVNILA ŽLUTOČERVENÝ DRES!

Po sprintu můžu byl na pořadu dne v americkém středisku sprint žen. Gabriela Soukalová hájila žlutý trikot pro vedoucí ženu SP i červený trikot pro vedoucí závodnici v disciplíně. A pro velké potěšení fanoušků českého biatlonu oba udržela i po dnešním zavodě!
Jako první se z českých závodnic postavila na start, se startovním číslem 2, Veronika VÍTKOVÁ. Ta si po smíšené štafetě spravila chuť se statistikou 1 chyby na střelnici si vyjela slušné umístění s výhodnou pozicí do zítřejšího stíhacího závodu.
Pak už se na trať vydala královna světového biatlonu. Gabriela SOUKALOVÁ si pohlídala položku v leže a stejně tak ve skvělém tempu i položku ve stoje. Povětšinu závodu vedla a zaslouženě vyhrála!
Lucie CHARVÁTOVÁ udělala na položce v leže 2 chyby a také si vyjela účast ve stíhacím závodě.
Stejně tak Eva PUSKARČÍKOVÁ tu se statistikou 1+1 ze střelnice také uvidíme v zítřejším závodě.
Účast si bohužel nevyjela Jessica Jislová,té účast utekla o pár umístění.
Zítra jsou na programu stíhací závody,tak držme palce českým a slovenským biatlonistům!
Sprint mezi muži vyhrál Johannes Thingnes Boe z Norska před dvojíci Anton Šipulin a Martin Fourcade.
Umístění Čechů – 14. Michal Šlesingr, 25. Michal Krčmář, 69. Tomáš Krupčík, Ondřej Moravec nestartoval.

