“Stíhačka” v Antholzu pro Jurlovovou a Šipulina, dobré výsledky Čechů
Do stíhačky žen nastoupilo 5 Češek (Verča Vítková, Gábina Soukalová, Eva Puskarčíková, Lucka Charvátová a Jessica Jislová). Nejlepší pozici měla s číslem 8 Verča Vítková a s číslem 9 Gábina Soukalová.
V závodě se dařilo zejména Gábině, která se třema chybama skončila na konečném 7. místě.
Verča udělala 4 chyby a skončila 13. Eva udělala 2 chyby a byla 23.
Lucce se na střelnici nevedlo (8 chyb), ale trať jí seděla a v cíli si dojela pro 48. místo. Poslední Češka v závodu Jessica Jislová sbírá zkušenosti a se sedmi chybama skončila na 56. pozici.
Vyhrála Ruska Yurlovová,druhá byla Švýcarka Gasparinová a třetí domácí závodnice Dorothea Wiererová.
Do stíhačky mužů nastoupilo 6 mužů (Michal Krčmář, Michal Šlesingr, Jaroslav Soukup, Tomáš Krupčík, Ondřej Moravec a Adam Václavík). Je to poprvé co měli Češi 6 závodniků ve stíhačce.
Nejnadějnější šanci na výsledek měl Michal Krčmář (Bimbo), který startoval z 21. místa. Na střelnici udělal jen jednu chybu a kvalitním během skončil na výborném 13. místě.
Tomáš Krupčík s číslem 38 udělal 3 chyby a dokončil závod na 25. místě, zaznamenal tak nejlepší výkon sezony.
Jarda Soukup se startovním číslem 30 udělal na střelnici 4 chyby a jako jedinný nevylepšil svoje umístění.V zavodě skončil na 38. místě.
Michal Šlesingr s číslem 37 udělal na střelnici 3 chyby a svým výkonem si dojel pro 32. příčku.
Ondra Moravec skončil se čtyřma chybama až na 46. pozici a Adam Václavík na 49. pozici.
Vyhrál Rus Shipulin před druhým Schemppem. Třetí dojel J.Boe. Rusko tak vyhrálo oba závody v ženach i v mužích. Dařilo se jim i v IBU cupu. Zítra jsou na řadě štafety.

