Ženská štafeta pro Ukrajinu. Češky šesté.

Ženská štafeta pro Ukrajinu. Češky šesté.

FB_IMG_1453032738090

Ženská štafeta uzavírala závody v Německu. Do zavodu nastoupilo 22 týmů. Naše holky jely ve složení Eva Puskarčíková (1 trestné kolo + 3 chyby), Jitka Landová (0+3), Lucie Charvátová (2+3) a Veronika Vítková (0+2). O první český úsek se postarala Eva Puskarčíková, která se držela po 1. střelbě v top5. Na trati držela kontakt s nejlepšíma, ale na střelnici musela jít na trestné kolečko a propadla se až na 17. místo. Na trati trochu stahla a předávala kolem 15. místa. Druhá česká závodnice Jitka Landová formu hledá, ale v dnešní štafetě jí to jelo a na obou střelbách udělala jen 3 chyby. Jizka tak trochu vylepšila české umístění a předávala Lucii Charvátové kolem 10. příčky. Lucka na trati stahovala téměř dvou minutovou ztrátu. Na 1. střelbě Lucka něco stáhla, poté na trati taky stahovala, ale na 2. položce ve stoje musela jít Lucka na 2 trestná kola a propadla se startovním polem. Na trati se snažila stáhnout co nejvíce vteřin ale na lepší než 12. místo na předavce to nestacilo. Čtvrtý úsek obstarala Verča Vítková. Verča na 1. střelbě stáhla vteřiny a odjížděla v top10. Po stojce měla Verča ztratu na 6. místo zhruba 15 vteřin a snažila se to stáhnout. To se jí povedlo a holky tak skončily na 6. místě. V boji o první místo byly od začátku Bělorusko a Ukrajina. Bělorusko na tŕetím úseku se propadlo až za první desítku. Němky byly dlouho taky v poli poraženych ale zasluhou Hammersmitové a Dahlmaierove se dostali do boje o první místo, to vybojovaly ve finiši Ukrajinky před již zmiňovanými Němky. O třetí místo se praly Italky a Rusky. Italka Wierrerová vybojovala pro svou zemi 3. místo. Rusky skončily čtvrté. Slovensko se dlouho drželo v top6 ale síla ostatních týmů na třetím úseku se prokázala a Slovenky se propadli až na 10. místo. Biatlonisté a biatlinistky se teď stěhují do Italské Anterselvy, kde to bude zajímavé díky vysoké nadmořské výšce..

FB_IMG_1453032485142