Češi konečně prolomili smůlu a Michal Šlesingr si poprvé v sezóně stoupl na stupně vítězů
Češi měli skvělé pozice do sobotního stíhacího závodu. Michal Šlesingr jel s číslem 8, Michal Krčmář s 12 a Ondřej Moravec s 13.
Češi se v probíhající sezóně potýkali se střeleckou nepohodou, ale to vše jim vynahradil dnešní závod.
MICHAL ŠLESINGR nejenže jel výborně na lyžích, ale i skvěle střílel! Společně s Bulharem Anevem byl jediný závodník, který dnes na střelnici neudělal ani chybu! První 3 položky ho stále drželi v TOP10, v této pozici přijel i na poslední střeleckou položku. Tam ale hvězdy jako Svendsen, bratři Bø chybovali a tak Michal mohl jet v závěsu za Martinem Fourcadem, se kterým v závěru bojoval o 2.místo. Jeho útok však na vedoucího muže SP nevyšel a nakonec si odveze minimálně jednu medaili z německého Ruhpoldingu!
ONDŘEJ MORAVEC jel povětšinu závodu s Michalem Šlesingrem. Ale na položkách ve stoje vždy jednou chyboval a to ho odsunulo od stupňů vítězů. Ale i přesto si Moravec vyjel pro nominaci do zítřejšího závodu s hromadným startem a skončil na 8.místě!
MICHAL KRČMÁŘ také dlouho držel s elitou v TOP20. Stejně jako Moravec pokaždé chyboval na položce ve stoje a ze startovního pole číslo 12 klesl v cíli na 21.místo. Krčmář si také vyjel nominaci do zítřejšího závodu s hromadným startem .
Také další a poslední zástupce Čechů v tomto závodě TOMÁŠ KRUPČÍK chyboval na střelnici. Jeho statistika ze střelnice (1+0+1+1) ho nakonec vynesla na 49.místo.
Český tým ale může registrovat velmi povedený závod a první umístění na stupních vítězů!
Závod vyhrál Simon Eder z Rakouska před Martinem Fourcadem.
