Report z biatlonu v Hochfilzenu

Report z biatlonu v Hochfilzenu

DSCN1149
Vstali jsme v časných ranních hodinách, ještě ani ptáčci neštěbetali. Mnozí možná ani nebyli doma po párty, ale my jsme se vydaali k našemu vysněnému cíli – Hochfilzen. Po několika hodinové jízdě jsme dorazili do tohoto malebného městečka v Tyrolsku. Zaparkovali jsme a naše kroky směřovaly k tamnímu biatlonovému svatostánku. Po překročení prahu hochfilzenské arény jsme se zastavili na trati a pozdravili jsme Terku Poliakovou a Martinu Chrapánovou. Následně jsme udělali pár fotek a šli jsme si hledat své místo mezi davem fanouškům. Vyhlédli jsme si hezkou pozici při příznivcích českých reprezentantů, především Ondřeje Moravce. Po krátké chvíli vypukly závody, přičemž za náš tým vystartovala s velkou vervou Eva Puskarčíková.DSCN1146

Vyšvihla nás až na průběžný první post, nakonec jsme ale skončili na 6. příčce, což stále lze považovat za slušný výsledek. Jak jistě víte, v dramatickém finiši zvítězili Italky zásluhou sympatické Dorothey Wiererové před Německou finišmankou Franziskou Preussovou. Po těchto závodech jsme zaujali místo u spodní části trati, kde jsme pohovořili s Terkou Poliakovou, Jankou Gerekovou i Evou Puskarčíkovou. Dívky byly velmi milé a udělali jsme si s nimi fotografie. Rovněž budou součástí našeho připravovaného překvapení, ale to vám přineseme v následujících dnech. Určitě se máte na co těšit. Také nelze nezmínit velmi ochotnou Gabrielu Soukalovou, která nás neodmítla, ba naopak s radostí s námi prohodila pár slov. Tato průběžná vůdkyně Světového poháru je velmi populární, o čemž jsme se přesvědčili na vlastní kůži. Když u nás zastavila, tak se na ni vrhl houf obdivovatelů. Navzdory jejich velkému množství se snažila vyhovět každému z nich ať už fotografií, nebo autogramem.20151213_124211

Pak jsme se šli před mužskou štafetou trochu občerstvit a nabrat síly do dalšího dění. Po těchto úkonech jsme se opět zastavili na trati a pozdravili jsme Matěje Kazára. Následoval tradiční boj o nejlukrativnější pozice s nejlepším výhledem na děj zápolení. Vybrali jsme si velmi dobré stanoviště, protože jsme mohli vidět start, průběh i finiš závodu z pěkné perspektivy. Naši kluci se zejména na posledním úseku v podání Ondry Moravce prezentovali dobře a obsadili 16. post. Také Vám je jistě známo, že v podobně napínavém závěru jako v ženské štafetě se o vítězství Rusů postaral Anton Šipulin po přespurtovaní Svendsena z Norska.DSCN1216

Po těchto závodech jsme vedli rozhovor s milým a vtipným Martinem Otčenášem. Před odjezdem jsme ještě odchytili přívětivého Jaroslava Soukupa, se kterým jsme si krátce popovídali. Oba zmiňovaní biatlonisté budou rovněž hrát roli v nášem “překvápku”. Po krásném dni plném zážitků jsme nabrali směr Slovensko, těšíme se na další zážitky ze Světových pohárů. 

Hochfilzenskou zastávku Světového poháru hodnotíme pozitivně. Organizace byla prakticky bezchybná navzdory enormnímu množství zúčastněných diváků. Hochfilzen má už v podstatě nyní připravenou infrastrukturu na Mistrovství světa v roce 2017, které bychom si nechtěli ujít. Takovou perličkou je, že místní stewardi se snažili zdravit diváky z jiných zemí v jejich rodném jazyce. Takže i nám neuprchlo přivítání česky – Zdravím. Určitě to v každém fanouškovi muselo vzbudit dobrý dojem a v Hochfilzenu se cítil jako doma.

Nezapomněli jsme ani na fotografie, které najdete na našem Facebooku. https://www.facebook.com/wintersportsworldCZ