Jitka Landová: „Sním si svůj sen“
Ahoj Jíťo, v první řadě gratulujeme k fantastickým výsledkům v minulé biatlonové sezóně. Malý křišťálový glóbus ve štafetě, 3 vítězství s holkama, top 10 ve sprintu v Ruhpoldingu říkají vše.
„Děkuji za gratulaci.“
Kam zařazuješ v tvé dosavadní kariéře tyto výsledky?
„Samozřejmě na nejvyšší příčku. Je to mé dosavadní maximum, čehož si nesmírně cením.“
Komu anebo čemu vděčíš za to, že se ti tak daří?
„Vděčím hlavně sama sobě :D, ale především rodině za podporu a víru ve mně. Dále samozřejmě všem svým blízkým a komplet biatlonového týmu (trenéři, servis, maséři…).“
Kde a kdy si vlastně začala s biatlonem? Kdo byl tvým prvním trenérem?
„Začala jsem v 15 a trénovali mě Soukalovi (SG Jablonec).“
Kterou biatlonovou disciplínu máš nejradši?
„Kontaktní, čili stíhací závod, štafety.“
Máš nějakého oblíbeného sportovce (v biatlonu nebo i v jiné oblasti)?
„Určitě Ole, je moc milý.“
Určitě už si byla na mnoha tratích a areálech na okruhu SP, který se ti nejvíc líbí?
„Nejraději mám Ruhpolding (krásný areál, vynikající family club).“
Český tým tvoří výborný kolektiv,s kým si nejvíc rozumíš?
„Nejvíc si rozumím sama se sebou :D, ale ač jsme každá jiná, nejblíže, vzhledem k několikaletému přátelství, mám ke Gabče.“
Co se týká kamarádství ,ke komu ze zahraničních biatlonistů máš nejblíž?
„Určitě k Elise Gasparin.“
Budoucí sezóna už se blíží rychlým krokem,jak se na ni připravuješ?
„Teď už jen zbývá hodit se do psychické pohody a zůročit, co jsem doposud natrénovala.“
S čím si spokojená a naopak, co by si chtěla na svém závodním projevu zlepšit?
„Určitě chci zpřesnit a zrychlit střelbu, především samotnou manipulaci a přípravu na ni.“
Zařadila si do své přípravy i nějaké nové metody tréninku, které ti pomáhají zlepšovat výkony?
„Žádné inovace neproběhly, pouze detailní úpravy na zbrani.“
Co tě ještě čeká v přípravě na nový ročník?
„Teď už nás čeká jen příprava ve švédském městě Idre.“
Mohla by si nám prozdradit jaké máš cíle do následující sezóny?
„Cíle si sobecky nechávám pro sebe. Sním si svůj sen…“
Děkujeme za rozhovor a držíme palce!
„Pěkný zbytek dne.“
Českou verzi naší stránky můžete podporit zde: https://www.facebook.com/wintersportsworldCZ