Sánkari si z Majstrovstiev Európy odniesli bronz

V švajčiarskom St. Moritz sa počas víkendu 22.1.-23.1.2022 uskutočnili Majstrovstvá Európy a zároveň finále Svetového pohára.
Tomáš Vaverčák a Matej Zmij obsadili v kategórii dvojsedadlových saní na ME do 23 rokov vynikajúce 3. miesto. Na ME si vybojovali 15. pozíciu.
Jozef Hušla sa umiestnil 7. a Marián Skupek 8. v kategórii jednotlivcov do 23 rokov.
Jozef Ninis si odniesol z ME 18. miesto, Katarína Šimoňáková obsadila 21. priečku. Štafeta v zložení Ninis, Šimoňáková, Vaverčák a Zmij skončila na 7. mieste.
26.1.2022 odlietajú na ZOH Jozef Ninis, Tomáš Vaverčák, Matej Zmij, Katarína Šimoňáková. Marián Skupek odlieta na ZOH 29.1.2022 po MSJ v nemeckom Winterbergu.
Tagged With :
sánkovanie