Slovensko na úvod MS v Rige vyhralo nad Bieloruskom

Slovensko na úvod majstrovstiev sveta v hokeji v lotyšskej Rige vyhralo nad Bieloruskom 5:2.
Slovenskí reprezentanti od začiatku zápasu dominovali na ľadovej ploche. Už štvrtá minúta priniesla radosť pre hráčovej s dvojkrížom na hrudi, keď sa po skvelej práci 17-ročného Nemca debutovo presadil Kristián Pospíšil. O šesť minút neskôr v presilovke zvyšoval na 2:0 člen elitného útoku Peter Cehlárik. V 12. minúte sme už vyhrávali po presilovkovej delovke rozdielom triedy, pričom opäť skóroval Pospíšil. Druhá tretina góly nepriniesli. Následne v 46. minúte rutinérsky zakončil po výbornej kombinácii Marek Hrivík a viedli sme jednoznačne 4:0. Záver však priniesol komplikácie pre našich hráčov v oslabení 5 proti 3 skóroval Stefanovič. Hneď na to znížil na 2:4 bieloruský kapitán Šarangovič. Hráč New Jersey Devils mal šancu ešte viac zdramatizovať stretnutie pri trestnom strieľaní, avšak svoj pokus nepremenil. Napokon Cehlárik uzavrel do prázdnej brány na konečných 5:2 pre Slovensko.
V nedeľu nás o 11:15 čaká výber Veľkej Británie.

Bielorusko – Slovensko 2:5 (0:3, 0:0, 2:2)
Góly a asistencie: 54. Stefanovič (S. Kosticyn), 55. Šarangovič – 4. Pospíšil (Nemec), 10. Cehlárik (Gernát, Studenič), 12. Pospíšil (Rosandić, Krištof), 46. Hrivík (Lantoši, Cehlárik), 60. Cehlárik (Grman). Rozhodca: Ansons, Heikkinen – Sormunen, Zunde.
Autor: Martin Horváth