MS Oberstdorf: Nórky suverénne ovládli štafetu v behu na lyžiach

Kvarteto nórskych bežkýň na lyžiach v zložení Tiril Udnes Wengová, Heidi Wengová, Therese Johaugová, Helene Marie Fossesholmová získalo na MS v Oberstdorfe zlaté medaily v štafete na 4×5 km. Pre Nórsko zaznamenali jubilejné desiate víťazstvo v štafetových pretekoch.
Nórky triumfovali v nemeckom stredisku suverénnym spôsobom s náskokom 26,6 s pred Ruskami, bronz vybojovali Fínky (45,2). Dôležitý odstup vypracovala na treťom úseku Therese Johaugová, ktorá sa svojim súperkám vzdialila na 20 sekúnd.
Obhajkyne titulu Švédky skončili s dvojminútovou stratou až šieste. Nádeje troch koruniek potopila na druhom úseku Charlotte Kallová, ktorá sa prepadla až na deviatu priečku s mankom minúty a pol na čelo pretekov.
Pre Johaugovú je to tretie zlato na prebiehajúcich majstrovstvách sveta, celkovo trináste.
Slovenky štafetu nezostavili.
Výsledky štafety žien na 4×5 km:
steftea behAutor: Nikola Baďová