Mikaela Shiffrinová ovládla záverečný slalom sezóny. Zrinka Ljutičová získala premiérový glóbus

Mikaela Shiffrinová ovládla záverečný slalom sezóny v rámci finále Svetového pohára v alpskom lyžovaní v americkom Sun Valley časom 1:45,92.
Domáca lyžiarska hviezda bola na čele pretekov už po prvom kole a v druhej jazde nedala súperkám šancu. Rekordérka v počte prvenstiev dnes “načala” druhú stovku v počte vavrínov, keď má na konte 101 víťazstiev.
Na druhej pozícii skončila Lena Duerrová z Nemecka, ktorá stratila 1,13 sekundy. Tretiu priečku si pripísala Andrea Slokarová, Slovinka nestačila na víťazku o 1,14 sekundy.
Zrinka Ljutičová získala premiérový malý krištáľový glóbus.
Petra Vlhová v uplynulých dňoch absolvovala druhú operáciu zraneného kolena a bude sa pripravovať na návrat smerom k budúcoročným ZOH v Cortine d´Ampezzo.
Ročník uzavrú dnešným slalomom muži.
Výsledky – slalom – ženy – finále SP Sun Valley
vysledky-slalom-finale-sp-sun-valley-zeny-shiffrinova-stvrtok-dnes-lyzovanie-svetovy-pohar-2024-2025Autor: Martin Horváth