ME v krasokorčuľovaní: Adam Hagara tesne za top 10, titul obhájili Guignardová a Fabri

Foto: WANG ZHAO/AFP

Titul majstrov Európy obhájili Charlene Guignardová a Marco Fabri. Premiérové zlato získal Lukas Britschgi. Adam Hagara vylepšil svoju pozíciu na 12. miesto.

V posledný súťažní deň ukázali na ľade svoje umenie tanečníci. V tancoch na ľade si už tretie zlato z európskeho šampionátu v rade vyjazdili Taliani Charlene Guignardová a Marco Fabri. Skúsená dvojica predviedla najlepší voľný tanec, za ktorý utŕžila 127.89 bodov. Zvíťazili so súčtom 212.12 bodov.

Prvý cenný kov z majstrovstiev Európy si odniesli druhý Jevgenija Loparevová a Geoffrey Brissaud. Voľný tanec Francúzov bol síce ohodnotení až ako štvrtý najlepší s 124.01 bodmi. Avšak bodový náskok z rytmických tancov a súčet 206.76 bodov im zaistil striebro.

Britskí tanečníci Lilah Fearová a Lewis Gibson nedokázali ani výkonom vo voľnom tanci, za ktorí im porota nadelila 124.45 dohnať bodové manko. Dovedna si vytancovali 206.06 bodov a na krk im zavesili bronz.

Slovenská dvojica Mária Sofia Pucherová a Nikita Lysak sa do voľných tancov nekvalifikovala a obsadila konečné 22. miesto po rytmických tancoch.

Foto: OIS/Chloe Knott

Posledné medaile sa rozdávali medzi mužmi. Voľné jazdy priniesli veľké zmeny v poradí. Novým majstrom Európy sa stal Lukas Britschgi. Švajčiar predviedol čistú jazdu, ktorú porota ohodnotila ako najlepšiu s 184.19 bodmi. Z ôsmej priečky po krátkych programoch tak s 267.09 dosiahol na zlato.

Druhé miesto obsadil Nikolaj Memola, ktorý na striebro vystúpil z piatej priečky. Za výkon vo voľnej jazde získal Talian 177.69 bodov. Dovedna bol ohodnotení 262.61 bodmi.

Pódium doplnil obhajca titulu Adam Siao Him Fa. Francúz chyboval hneď v úvodom skokovom prvku, keď spadol po štvoritom tulupe. Následne rovnaký skok zopakoval, za čo stratil potrebné body. Za voľnú jazdu získal 164.87 bodov. Na bronz mu stačilo 257.99 bodov.

Slovák Adam Hagara predviedol čistú jazdu. Za svoj výkon získal rodák z Trnavy 147.08 bodov. Vo voľnej jazde dokázal vylepšiť svoju pozíciu. Rodák z Trnavy bol vo voľnom programe na desiatom mieste. V súčte z krátkym programom sa napokon posunul o jednu pozíciu a s 224.14 bodmi obsadil konečnú 12. priečku.

Európsky šampionát v Estónsku uzavrie zajtrajšia Gala Exhibícia kde sa predstavia tí najlepší.

Výsledky – voľné tance

Výsledky – voľné jazdy – muži