SP sane – Lillehammer: Slováci na úvod nesklamali

Úvodné kolo Svetového pohára v Lillehammeri majú naši reprezentanti úspešne za sebou. V hlavnej súťaži sa predstavili všetci naši športovci.
V sobotu 30.11. boli na programe preteky dvojsedadlových saní, kde naša dvojica Tomáš Vaverčák a Matej Zmij obsadila po drobných zaváhaniach 15. miesto. V druhej jazde mali dokonca 4.najrýchlejší štartovací čas.
Medzi mužmi skončil Jozef Ninis na peknom 15. mieste a Marián Skupek na 26. mieste.
Jozef Ninis sa predstavil aj v novej disciplíne mix jednosedadlových saní s argentínskou pretekárkou Veronicou Ravennovou a obsadili 13. miesto.
Aktálne je na programe 2. kolo Svetového pohára v rakúskom Igls.
Zdroj: Slovenský zväz sánkarov