Slovensko zvíťazilo nad favorizovanou Amerikou po predĺžení

Slovensko zvíťazilo nad favorizovanou Amerikou po predĺžení 5:4.

V pondelok slovenská zostava nastúpila na ľad proti Američanom krátko pred pól piatou. Od prvých minút hrali Slováci aktívne a dokázali si vypracovať viacero príležitostí. Už v tretej minúte prvej tretiny bola naša snaha zúročená keď otvoril skóre Miloš Kelemen. Ten dorazil do americkej brány strelu Matúša Súkeľa.

Pokračovali sme v aktívnej a disciplinovanej hre. Udržali sme sa v útočnom pásme a ohrozovali sme gólmana súpera. V 11. minúte sme odskočili na dvojgólové vedenie. Odrazenú strelu Tomáša Tatara umiestnil do brány Libor Hudáček. Stále sa hralo vo veľmi rýchlom tepme zo strany na stranu. Nervozita na americkej strane stúpala čo vyústilo v niekoľko trestov v závere tretiny.

V druhej dvadsať minútovke sme nadviazali výkon z prvej tretiny. Tlačili sme na amerického súpera a dokázali sme sa usadiť v útočnom pásme. V 25. minúte nás Američania zavreli v pásme a do prázdnej brány znížil stav Matt Boldy. Len pár sekúnd si Slovensko zahralo presilovku. Aj napriek tomu, že sa nám ju nepodarilo využiť v 27. minúte prekonal tvrdou strelou amerického brankára Šimon Nemec.

Slovenský tlak nepoľavoval a o necelé dve minúty skóroval strelou Patrik Koch. Po štvrtom inkasovanom góle Američania vymenili gólmana. V záverečnej pätminútovke sa hra pritvrdila. Prišli dve vylúčenia na našej strane. V oslabený sme dokázali hrať veľmi zodpovedne. Skvelým výkonom udržal slovenské trojgólové vedenie Samuel Hlavaj.

Do tretej tretiny sme nastúpili s trojgólovým vedením. Začali sme hrať viac defenzívne a snažili sa zavrieť naše obranné pásmo. V 45. minúte však prekonal nášho gólmana Shane Pinto. Po inkasovanom góle sme sa opäť snažili hrať aktívne. Avšak opäť prišla defenzívna hra. V pribudajúcim časom hrali Američania agresívne. O tretí americký gól sa postaral Brady Tkachuk.

Aj napriek tomu, že sme v závere tretiny opäť hrali aktívnejšie a Američanov napádali len necelé štyri minúty pred koncom vyrovnal stav Luke Hughes.

V posledných minútach malo Slovensko dve veľké šťastie na strelenie víťazného gólu. To sa však nepodarilo a zápas pokračoval predĺženým. V päť minútovom predĺžený sa hral formát traja na troch. Oba tými chceli zápas rozhodnúť. Prišli šance na oboch stranách.

Zápas rozhodol Miloš Kelemen, ktorý tečoval strelu Šimona Nemca za amerického gólmana. Výhrou sme získali ďalšie dva dôležité body.

Góly a asistencie

03:17 Miloš Kelemen (Matúš Súkeľ, Andrej Kudrna), 11:29 Libor Hudáček (Tomáš Tatar), 27:03 Šimon Nemec (Martin Feherváry, Martin Pospíšil), 28:47 Patrik Koch (Martin Pospíšil, Miloš Kelemen), 63:56 Miloš Kelemen (Šimon Nemec, Martin Pospíšil) – 24:48 Matt Boldy (Luke Hughes, Johnny Guadreau), 44:32 Shane Pinto (Joel Farabee, Trevor Zegras), 53:56 Brady Tkachuk (Shane Pinto), 56:38 Luke Hughes (Jake Sanderson)