Slovensko zdolalo Kazachstan vysoko 6:2 na MS v ľadovom hokeji

Foto: IIHF

Slovensko zdolalo Kazachstan na majstrovstvách sveta vysoko 6:2.

Zostava Graiga Ramseyho nastúpila na ľad krátko po poludní. Od úvodného hvizdu Hrali naši chlapci aktívne a tvorili hru. Okrem veľkého množstva striel na bránu súpera si slovenskí hokejisti dávali pozor aj na defenzívu. V 12. minúte bol Tomáš Tatar faulovaný. Našu prvú presilovku sme dokázali využiť a skóre otvoril Martin Pospíšil, ktorý doťukol puk za bránkovú čiaru.

Po góle Slováci opäť zatlačili Kazachstan v ich obrannom pásme a len o pár sekúnd neskôr vyústila naša aktivita v druhý gól. Ten napokon rozhodcovia pripísali Martinovi Faškovi-Rudášovi, ktorý tečoval strelu Patrika Kocha. Druhú hru v početnej prevahe sme si zahrali v 13. minúte. Tú sme však nedokázali využiť. V závere tretiny využil prepad obrancov Kazachstanu Matúš Súkeľ, ktorý prekonal gólnama súpera strelou.

Do druhej dvadsať minútovky sme nastupovali s trojgólovým vedením. V prvých minútach nás reprezentanti Kazachstanu zatlačili a po avizovanej oslabovke využili väčší počet hráčov na ľade. O znižujúci gól Kazachstanu sa postaral Alikhan Assetov.

Po niekoľkých minútach sa však Slováci vrátili k svojej hre a zavreli súpera. Z tlaku sme vyťažili trestné strieľanie, ktoré Libor Hudáček premenil a vrátil trojgólové vedenie na slovenskú stranu. V druhej polovici tretiny sme hrali tri oslabenia. Dokázali sme ich hrať zodpovedne a Kazachstan nedostal príležitosť skórovať.

Záverečnú tretinu sme otvorili v oslabení po tom ako sme v poslednej minúte druhej dvadsať minútovky mali príliš veľa hráčov na ľade. Oslabovku sme ubránili a opätovne sme nadviazali na aktívnu hru z prvej tretiny. Hneď v druhej minúte pridal ďalší gól Martin Pospíšil po skvelej prihrávke Libora Hudáčka.

Podobný scenár sa zopakoval aj o štyri minúty neskôr keď opäť Libor Hudáček našiel prihrávkou na druhej strane klziska Lukáša Cingela, ktorí strelil šiesty slovenský gól. Kazachstan po inkasovanom góle vymenil brankára. Slovenská zostava z tlaku nepoľavovala a vytvorila si viacero šancí na skórovanie.

V 52. minúte nastala skrumáž za našou bránou a dotieraví Alikhan Omirbekov, ktorí dotlačil puk spod korčule nášho gólmana do brány. V záverečných minútach sme nepoľavili a stále ohrozovali kazasškú bránu. Gól už však nepadol. Víťazstvom sme si pripísali prvé body do tabuľky.

Góly a asistencie

11:54 Martin Pospíšil (Šimon Nemec, Juraj Slafkovský), 12:28 Martin Faško-Rudáš (Patrik Koch, Matúš Súkeľ), 17:56 Matúš Súkeľ (Martin Faško-Rudáš, František Gajdoš), 28:28 Libor Hudáček (trestné strieľanie), 41:18 Martin Pospíšil (Libor Hudáček, Šimon Nemec), 45:06 Lukáš Cingel (Libor Hudáček) – 23:02 Alikhan Assetov (Samat Daniyar, Maxim Mukhametov), 51:05 Alikhan Omirbekov (Nikita Mikhailis, Samat Daniyar)