MS v ľadovom hokeji 2024: V úvodnom zápase Slovensko podľahlo Nemecku

Foto: IIHF

V úvodnom zápase majstrovstiev sveta Slovensko podľahlo Nemecku 4:6.

Slovenská zostava nastúpila na svoj prvý zápas na majstrovstvách sveta proti Nemecku krátko pre pól piatou. Od úvodného buly bol v prvých minútach aktívnejší súper. Nemecký hokejisti si dokázali vytvoriť hneď niekoľko príležitostí na skórovanie.

Prvá tretina priniesla celkovo tri presilovky. Zostali však nevyužité. V závere tretiny si Slováci vypracovali šance na skórovanie pri dorážke streli Hudáčka sa puk odrazil od žrďky nemeckého gólmana.

Do druhej dvadsať minútovky sme nastúpili za bezgólového stavu. Zverenci Graiga Ramsayho predvádzali aktívnejšiu hru a dokázali sa udržať v útočnom pásme. V 29. minúte hralo Slovensko po dvoch nedovolených zákrokoch v oslabený o dvoch hráčov. Nemecký hokejisti dokázali presilovku využiť a skóre otvoril Dominik Kahun.

Slovenský tréner využil svoju šancu a dal posúdiť nedovolené bránenie brankára. To však rozhodcovia zamietli a opäť sme hrali v oslabený o dvoch hráčov. Aj keď sme sa dokázali ubrániť druhý nemecký zásah predviedol v presilovke už iba o jedného hráča Jonas Muller.

Naši chlapci sa nenechali zaskočiť a aj napriek nepriaznivému stavu tlačili na nemeckého súpera. Po štyroch minútach znížil naše manko dorážkou Cehlárikovej streli Marek Hrivík. Len o dve minúty dokázal strelou spomedzi kruhov vyrovnať Martin Feherváry. V poslednej minúte tretiny prišla chyba zo slovenskej strany a tú využil Lukas Kalble.

V tretej tretine sme pokračovali v tlaku na súpera. Aj napriek tomu dokázal vedenie opäť zvýšiť Marc Michaelis. Dostali sme však šancu na zníženie nepriaznivého stavu po faule. V presilovke dokázal prekonať brankára Marek Hrivík. Jeho gól však nebol uznaný po tom ako dal nemecký tréner posúdiť postavenie mimo hry. Slovensko napokon presilovku nevyužilo. Pri dorážkach došlo k bitke pri nemeckej bráne.

V 54. minúte strelil kontaktný gól Libor Hudáček. Slováci pokračovali v aktívnej hre a neustále ohrozovali nemeckého brankára. Súper však čakal na svoju príležitosť a v 56. minúte skóroval Leonhard Pfoderl.

Necelé tri minúty pred záverom zo snahou vyrovnať Slovensko odvolalo gólmana. Aj napriek veľkému tlaku Nemci využili prázdnu bránu a do gólovej bilancie sa zapísal aj Tobias Eder. V poslednej minúte napokon ešte dokázal upraviť svat na konečných 4:6 Matúš Súkeľ.

Najbližšie sa slovenskí hokejisti postavia na ľa v nedeľu 12.5. o 12:20 hod proti Kazachstanu.

Góly a asistencie

36:06 – Marek Hrivík (Peter Cehlárik, Juraj Slafkovský), 38:09 Martin Feherváry (Martin Pospíšil), 54:13 Libor Hudáček (Juraj Slafkovský, Marek Hrivík), 59:45 Matúš Súkeľ (Miloš Kelemen, Pavol Regenda) – 29:46 Dominik Kahun (Yasin Ehliz, Leonhard Pfoderl), 32:31 Jonas Muller (Marc Michaelis, Parker Tuomie), 39:31 Lukas Kalble, 44:27 Marc Michaelis (Leonhard Pfoderl, Yasin Ehliz), 56:02 Leonhard Pfoderl (Yasin Ehliz, Jonas Muller), 58:55 Tobias Eder