Nóri ovládli štafetu SP v Soldier Hollow

Nóri v zložení Sturla Holm Laegreid, Tarjei Boe, Johannes Thingnes Boe a Vetle Sjaastad Christiansen ovládli štafetu Svetového pohára v biatlone v americkom Soldier Hollow, keď dosiahli víťazný čas 1:13:12,3 pri streľbe 3+5.
Na úvod ako prvý odovzdával Francúz Florent Claude. Následne sa do vedenia dostali Taliani s Tommasom Giacomelom. Po treťom úsekom už viedli Nóri s Johannesom Thingnesom Boeom, pričom Vetle Sjaastad Christiansen doviedol nórske kvarteto k víťazstvu.
Na druhej priečke skončilo Taliansko v zostave Patrick Braunhofer, Tommaso Giacomel, Didier Bionaz a Lukas Hofer so stratou 26,5 sekundy pri bilancii 0+8. Stupne víťazov doplnili Nemci Justus Strelow, Johannes Kuehn, Benedikt Doll a Philipp Nawrath s mankom 27,3 sekundy pri streleckom výkone 0+8.
Slovensko v týchto pretekoch nemalo zastúpenie.
Dnes sa ešte predstavia ženy v šprinte s Anastasiou Kuzminovou a sestrami Remeňovými.
Výsledky – štafeta – muži – SP Soldier Hollow
vysledky-biatlon-stafeta-muzi-sp-soldier-hollow-norsko-piatok-dnes-svetovy-pohar-2023-2024Autor: Martin Horváth