MS Nové Mesto na Morave: Julia Simonová získala zlato v “stíhačke” systémom štart-cieľ

Foto: Thibaut/IBU

Julia Simonová získala zlato v v stíhacích pretekoch v Novom Meste na Morave systémom štart-cieľ v čase 29:54.8.

Do stíhacích pretekov ako prvá vyrazila víťazka šprintu Julia Simonová. Francúzku na trati stíhala trojica krajaniek. Po úvodnej streleckej položke si vedúca Simonová udržala osem sekundový náskok pred Braisazou-Bouchetovou. Za duom sa pohybovala Sophie Chauveauová.

Na druhú streľbu už dvojica prišla spoločne. Obe Francúzky chybovali a museli absolvovať jedno trestné kolo. Aj napriek tomu opúšťali strelnicu na čele pretekov s pól minútovým náskokom pred krajankou Chauveauovou a Taliankou Vittozziovou.

Tretia streľba rozdelila vedúcu dvojicu. Júlia Simonová predviedla rýchlu streľbu a vybielila všetkých päť terčov. Na čele pretekov sa osamostatnila s náskokom +46 sekúnd pred Lisou Vittozziovou, ktorá sa posunula na druhé miesto zásluhou bezchybnej položky. Justine Braisazová-Bouchetová klesla na tretiu priečku po dvoch trestných kolách.

O víťazke rozhodla záverečná streľba. Francúzka Simonová mala pred prenasledovateľkami pohodlný náskok. Na strelnici nechybovala a v poslednom okruhu sa už mohla radovať z druhého zlata na majstrovstvách sveta.

Na priebežnom druhom mieste opustila streľnicu Lisa Vittozziová, ktorú stíhala dvojica Francúzok. Toto trio si to na trati rozdalo striebornú a bronzovú medailu. Na druhom mieste napokon finišovala Talianka Lisa Vittoziová so stratou +46.3 desatín sekundy na víťazku. Stupne víťazov doplnila Justine Braisazová-Bouchetová s mankom +49.3 desatín sekundy.

V stíhacích pretekoch Slovensko nemalo zastúpenie.

Výsledky – stíhacie preteky – ženy – MS Nové Mesto na Moraveň

Vysledky-stihacie-preteky-ms-nove-mesto-na-morave-zeny