MS Nové Mesto na Morave: Johannes Thingnes Boe obhájil zlato v stíhacích pretekoch

Foto: Thibaut/IBU

Johannes Thingnes Boe obhájil zlato v stíhacích pretekoch na majstrovstvách sveta v Novom Meste na Morave, keď zaknihoval čas 32:36.9.

V stíhacích pretekoch mužov ako prvý vyrazil na trať Sturla Holm Laegreid. Prvá streľba však premiešala štartovým poradím. Ako prvá opúšťala strelnicu Nórska dvojica Vetle Sjaastad Christiansen a Johannes Thingnes Boe. Vedúce duo stíhala päťčlenná skupina.

Po druhej streľbe sa na čele osamostatnil Vetle Sjaastad Christiansen, ktorý predviedol čistú položku. Johannes Thingnes Boe musel absolvovať až dve trestné kolá a klesol poradím. Na druhej priečke spoločne figurovala nórsko-švédska trojica Tarjei Boe, Johannes Dale-Skjevdal a Sebastian Samuelsson.

Na tretej položke musel absolvovať jedno trestné kolo Vetle Sjaastad Christiansen. Jeho zaváhanie dokázali z kvarteta prenasledovateľov využiť len bratia Boevci, ktorí strácali šestnásť sekúnd. Na trati dokázali svoje manko znížiť na osem sekúnd.

O víťazovi rozhodla záverečná streľba, kde si to rozdala trojica Nórov. Zlato si zaistil Johannes Thingnes Boe, ktorý ako jediný vybielil všetkých päť terčov. Na druhom mieste vyrazili na trať spoločne Vetle Sjaastad Christiansen po dvoch trestných kolách a čisto strieľajúci Sturla Holm Laegreid.

V zápolení od druhé miesto mal v poslednom kole viac síl Sturla Holm Laegreid, ktorý stratil na víťaza +28.7 desatín sekundy. Bronz získal Vetle Sjaastad Christiansen s mankom +38.5 desatín sekundy.

Slovensko v pretekoch nemalo zastúpenie.

Výsledky – stíhacie preteky – muži – MS Nové mesto na Morave

Vysledky-muzi-stihacie-preteky-ms-nove-mesto-na-morave