SP Tremblant: Petra Vlhová bola v náročných podmienkach v top 5 “obráku”

Foto: Martin Horváth

Petra Vlhová bola v náročných podmienkach v top 5 obrovského slalomu Svetového pohára v alpskom lyžovaní v kanadskom Tremblante, keď skončila piata s odstupom 0,67 sekundy.

Slovenská reprezentantka v prvej jazde zužitkovala, že trať staval jej tréner Mauro Pini. Vďaka tomu mala Liptáčka veľkú šancu na víťazstvo. V druhom kole však zaúradovalo počasie, keďže jazdy priebežne najvyššie umiestnených pretekárok sprevádzalo sneženie, silný vietor i nízka viditeľnosť.

Slovenka síce mala na štarte viac ako sekundový náskok na Brignoneovú, no ten vzhľadom na podmienky nič neznamenal. To sa preukázalo od úvodu zjazdovky a pokračovalo až do záveru. Hoci sa 28-ročná hviezdna lyžiarka snažila bojovať s nástrahami trate, tak to napokon stačilo na stále kvalitnú piatu pozíciu.

Na včerajšie prvenstvo nadviazala najrýchlejším druhým kolom Federica Brignoneová, Talianka zaznamenala víťazný čas 2:11,95. Pre 33-ročnú rodáčku z Milána je to 23. vavrín v kariére. Druhé miesto obsadila líderka disciplíny Lara Gutová-Behramiová zo Švajčiarska, ktorá stratila 0,33 sekundy. Stupne víťazov uzavrela Mikaela Shiffrinová, Američanka nestačila na víťazku o 0,39 sekundy.

Na budúci týždeň sa pretekárky presunú do švajčiarskeho St. Moritzu, kde sa uskutočnia rýchlostné disciplíny.

Výsledky – obrovský slalom – ženy – nedeľa – SP Tremblant

vysledky-obrovsky-slalom-zeny-sp-tremblant-petra-vlhova-nedela-dnes-lyzovanie-svetovy-pohar-2023-2024

Autor: Martin Horváth