SP Oslo – šprint: Denise Herrmannová-Wicková zvíťazila v predposledných pretekoch kariéry

Foto: Martin Horváth

Denise Herrmannová-Wicková zvíťazila v predposledných pretekoch kariéry, pričom zvíťazila v šprinte Svetového pohára v biatlone v nórskom Osle časom 21:06,5 pri streľbe 0+0.

Pôvodne sa šprint mal uskutočniť už včera, avšak na Holmenkollene panovala hmla. Preto organizátori toto zápolenie presunuli na dnešok a zrušili stíhacie preteky. Herrmannová-Wicková podobne ako Marte Olsbuová-Roeiselandová, Tiril Eckhoffová či Anais Chevalierová-Bouchetová oznámila počas aktuálneho týždňa ukončenie aktívnej činnosti po aktuálnom ročníku. Nemka preto vstupovala do dnešných pretekov s vedomím, že to bude jej predposledný štart kariéry. Ten sa 34-ročnej Nemke vydaril vynikajúco, keď si desiatimi presnými výstrelmi a rýchlym behom zaistila víťazstvo i malý krištáľový glóbus.

Na druhom mieste klasifikovali Hannu Oebergovú zo Švédska, ktorá s čistým streleckým štítom stratila 3,5 sekundy. Rovnako presná Oebergovej krajanka Anna Magnussonová brala tretiu priečku s mankom 33,1 sekundy.

Dnešnou piatou priečkou si zabezpečila zisk premiérového veľkého krištáľového glóbusu Julia Simonová.

Najvyššie zo Sloveniek sa umiestnila 52. Paulína Bátovská Fialková s odstupom 2:10,9 pri bilancii 1+2. Ivona Fialková (2+1; +2:38,3) ukončila svoju sezónu pri tesných rozdieloch cieľ na 71. mieste a Zuzana Remeňová (1+2; 3:43,7) bola 92. v poradí.

Ročník zajtra uzavrú preteky s hromadným štartom, v ktorých bude štartovať aj Paulína Bátovská Fialková.

Výsledky – šprint – ženy – SP Oslo/Holmenkollen

vysledky-biatlon-zeny-sprint-remenova-fialkova-sobota-dnes-oslo-svetovy-pohar-2022-2023

Autor: Martin Horváth