Fenomenálna Petra Vlhová vyhrala finálový slalom SP v Soldeu!!!

Foto: Martin Horváth

Fenomenálna Petra Vlhová vyhrala slalom vo finále Svetového pohára v alpskom lyžovaní v andorrskom Soldeu, keď si pripísala víťazný čas 1:51,38.

Slovenská reprezentantka viedla už po prvom kole, čo jej dávalo veľkú šancu na víťazstvo. Tej sa Liptáčka chopila od úvodu druhej jazdy, ktorý zvládla veľmi dobre. Následne si 27-ročná Slovenka postrážila náročné pasáže a skvele prešla záver trate. Vďaka tomu zaznamenala úradujúca olympijská víťazka 28. prvenstvo v kariére.

“Víťazstvo chutí veľmi dobre. Vyhrala som po takej sezóne, ktorá bola ako na hojdačke. V uplynulých pretekoch v slalome som sa cítila veľmi dobre, ale nakoniec som vypadla. Dnes som chcela ukázať to, čo viem. Hlavne prvé kolo mi vyšlo. Druhá jazda bol boj. Netušila som, že bude prvá. Pocit nebol najlepší, ale zvládla som to. Som šťastná a dnes si to užijeme,” povedala v cieli pre JOJ Šport Petra Vlhová.

Na druhej priečke sa premiérovo umiestnila Leona Popovičová z Chorvátska, ktorá mala na Vlhovú stratu 0,43 sekundy. Elitnú trojicu uzavrela Mikaela Shiffrinová, Američanke namerali manko 0,86 sekundy.

Zajtra sa pretekárky predstavia vo finálovom obrovskom slalome, ktorým ukončia sezónu.

Výsledky – slalom – ženy – finále SP Soldeu

vysledky-slalom-finale-sp-soldeu-andorra-petra-vlhova-sobota-dnes-lyzovanie-svetovy-pohar-2022-2023

Autor: Martin Horváth