SP Nové Město na Moravě: Marte Olsbuová Roeiselandová ovládla šprint, trojica Sloveniek do stíhačky

Foto: Petr Slavík/Český biatlon

Marte Olsbuová Roeiselandová ovládla šprint Svetového pohára v biatlone v českom Novom Měste na Moravě, keď s desiatimi presnými výstrelmi zaznamenala víťazný čas 19:28,4.

Nórska reprezentantka sa ujala vedenia už po prvej bezchybnej “ležke”. Následne rodáčka z Arendalu “vybielila” všetkých päť terčov aj na streleckej v položke v stoji. V súčte so záverečným bežeckým okruhom si 32-ročná hviezdna pretekárka bez problémov pripísala víťazstvo.

Na druhom mieste skončila víťazkina krajanka Ingrid Landmark Tandrevoldová, ktorá stratila 20,5 sekundy pri bilancii 1+0. Pódium skompletizovala tretia Anais Chevalierová-Bouchetová, Francúzka zaknihovala manko 29,3 sekundy s totožnou streľbou ako Tandrevoldová.

Do zajtrajších stíhacích pretekov postúpila trojica Sloveniek. Najvyššie sa umiestnila 51. Paulína Bátovská Fialková s odstupom 2:07,1 pri streleckom výkone 2+2. Ivona Fialková (0+3; +2:08,4) po nádejne streľbe v ľahu bola 53. v poradí. Zuzana Remeňová (0+1; +2:17,2) sa premiérovo kvalifikovala do stíhačky vďaka 59. pozícii. V sobotu sa nepredstaví len 74. Mária Remeňová (0+2; 3:13,1).

Aktualizujeme…