MS Oberhof – individuál: Paulína Bátovská Fialková nesklamala, kariérne maximum Márie Remeňovej

Foto: Martin Horváth

Paulína Bátovská Fialková nesklamala vo vytrvalostných pretekoch na majstrovstvách sveta v nemeckom Oberhofe, keď skončila na 18. mieste s odstupom 3:29,8 pri bilancii 1+0+1+1.

“S tromi chybami v individuálne je náročné súťažiť. Snažila som sa bojovať na trati. Celkovo sa mi nešlo dobre a nie je to moje úplne obľúbené dejisko. Moje výkony tu nie sú žiadny prepadák, ale stále je to ďaleko od toho, čo by som chcela. Určite ma mrzia “ležky”. V nich som si na sto percent verila v tejto sezóne. Začala som tu robiť drobné chyby, ktoré som dnes spravila,” vravela v cieli pre RTVS 30-ročná rodáčka z Čierneho Balogu.

>>>ONLINE prenos – vytrvalostné preteky – ženy – MS Oberhof<<<

Majsterkou sveta sa stala Hanna Oebergová zo Švédska, ktorá dosiahla víťazný čas 43:36,1 pri streleckom výkone 1+0+0+0. Striebro zaknihovala víťazkina krajanka Linn Perssonová, pričom s 20 presnými výstrelmi stratila 10,3 sekundy. Až záverečná zastávka na strelnici pripravila o zlato bronzovú Lisu Vittozziovú, Talianka s jednou chybou mala manko rovných 28 sekúnd.

Mária Remeňová si 49. pozíciou s odstupom 6:43,6 pri streľbe 0+1+0+1 utvorila životné maximum na podujatí najvyššej úrovne. Zdravotne indisponovaná Ivona Fialková (1+4+1+1; +9:12,0) bola klasifikovaná na 65. priečke. Zuzana Remeňová (2+1+2+1; +10:32,3) zaznamenala 75. miesto.

Zajtra je na programe mix štafeta dvojíc so slovenskou účasťou.

Výsledky – vytrvalostné preteky – ženy – MS Oberhof

vysledky-vytrvalostne-preteky-individual-zeny-ms-oberhof-ivona-paulina-fialkova-remenova-streda-dnes-biatlon-majstrovstva-sveta-2023

Autor: Martin Horváth