SP Anterselva: V stíhacích pretekoch triumfovala Hermannová-Wicková, Bátovská Fialková finišovala v top 20

Foto: Martin Hotváth

V stíhacích pretekoch v talianskej Anterselve triumfovala Nemka Denise Hermannová-Wicková v čase 29:53.1. Paulína Bátovská Fialková po troch tretných okruhoch klesla z 14. priečky na konečné 17. miesto.

Na trať ako prvá vyrazila víťazka šprintu Dorothea Wiererová. K Talianke sa dotiahla dvojica Cloe Chevalierová a Elvíra Oebergová. Na strelnicu prišlo trio pohromade. Po prvej položke sa na čele pretekov nič nezmenilo. Trojicu stíhali na trati Marte Olsbu Roiselandová, Denisse Hermannová-Wicková a Hanna Obergová.

Druhá streľba priniesla chyby viacerých pretekárok. Z vedúcej šestice vybielila všetkých päť terčov len Dorothea Wiererová, ktorá sa tak odpútala o súperiek. Domáca pretekárka získala náskok 28 sekúnd pred stíhajúcim kvartetom. Náskok Wiererovej na trati pomaly klesal. Na streľbu v stoji však prišla stále s pohodlným odstupom. Talianka však netrafila hneď prvý terč a dala šancu čisto strieľajúcim súperkám. Na trať sa vrátilaWiererová spoločne s Nórkou Roiselandovou a Nemkou Hermannovou-Wickovou.

Záverečná streľba výrazne premiešala poradím. Ako prvá vyrazila na trať po jednej chybe na prvom mieste Denise Hermannová-Wicková. Nemku na trati stíhala čisto strelajúca Talianka Lisa Vittozziová, ktorá využila zaváhania súperiek a vysunula sa s 13. priečky na pódium. Napokon cieľ preťala na striebornej priečke zo stratou +11 sekúnd.

Na treťom mieste figurovala Elvíra Obergová. Švédka už nedala súperkám šancu a s mankom +17.2 sekundy si udržala bronz.

Paulína Bátovská Fialková vyštartovala do stíhacích pretekov zo 14. miesta. Na trati držala tempo zo skupinou prenasledovateliek. Po úvodnej streľbe musela jediná Slovenka v štartovom poli absolvovať jedno trestné kolo. Priebežne sa však posunula na 13. priečku. Pri druhej “ležke” Paulína napravila svoje zaváhanie a po čistej položke figurovala v polovici pretekov na 10. mieste.

30-ročná rodáčka z Čierneho Balogu prišla na prvú streľbu v stoji na priebežnej jedenástej priečke. Minula však predposledný terč a po absolvovaný 150 metrov naviac klesla na 13. miesto. Paulína Bátovská Fialková zápolila na poslednej streľbe o najlepšiu desiatku. Po jednej chybe sa vrátila na trať na 18. mieste. Svoju pozíciu na trati vylepšila o jednu priečku a napokon s tromi trestnými okruhmi finišovala na 17. priečke so stratou +1:45.6 sekundy.

Výsledky – stíhacie preteky – ženy – SP Anterselva

Vysledky-SP-Anterselva-stihacie-preteky-zeny-Paulina-Batovska-Fialkova

Autor: Ivana Ďurtová