SP Anterselva: Johannes Thingnes Boe systémom štart-cieľ ovládol stíhačku

Foto: Petr Slavík/český biatlon

V Anterselve ovládol stíhacie preteky systémom štart-cieľ Nór Johannes Thingnes Boe, ktorý zaknihoval čas 31:24.4.

Do stíhacích pretekov vyrazil ako prvý Johannes Thingnes Boe s pohodlným pól minútovým náskokom, ktorí si vytvoril v šprinte. Hneď od úvodných metrov Nór predvádzal rýchly beh a svoj odstup na prenasledovateľov zvýšil. Líder svetového pohára na strelnici nechyboval a utekal svojim súperom. Do trestného kola musel ísť druhý Martin Ponsiluoma. Švéda predstihol čisto strieľajúci Sturla Holm Laegried.

Johannes Thingnes Boe svoj náskok zvyšoval. K druhému Nórovi Laegriedovi sa snažil dotiahnuť Martin Ponsiluoma. Na druhú “ležku” prišiel Johannes Thingnes Boe s minútovým náskokom. Nedal súperom šancu na priblíženie a pokračoval na trati sám. 150 metrov naviac musel opäť absolvovať Martin Ponsiluoma. Švéd si však udržal priebežnú tretiu priečku.

Líder celkového pohára držal rýchle tempo a na trati svoj odstup pred Sturlom Holmom Laegriedom stále zvyšoval. Pri streľbe v stoji však minul druhý terč. Jeden trestný okruh však 29-ročnému Nórovi nenarobil problémy. Pred čisto strelajúcim Laegriedom stále viedol s náskokom +50 sekúnd. Priebežnú tretiu priečku si udržal Martin Ponsiluoma, ktorý predviedol čistú streleckú položku.

Na záverečnú streľbu prišiel Johannes Thingnes Boe s pohodlným odstupom. Aj na druhej streľbe v stoji raz chyboval. Aj napriek trestnému kolu vyrazil do posledného kola s viac ako pól minútovým náskokom a suverénne ovládol dnešné stíhacie preteky.

Druhú priečku udržal Sturla Holm Laegried, ktorí vybielil všetkých päť terčov a nedal šancu tretiemu Martinovi Ponsiloumovi. Aj napriek čistej položke sa na trati Švédovi nepodarilo dotiahnuť na Nóra. Sturla Holm Laegried, preťal cieľ s čistým streleckým kontom so stratou +40.2 sekundy. Martin Ponsiluoma finišoval na treťom mieste po dvoch trestných kolách s mankom +1:02.1 sekundy.

Výsledky – stíhacie preteky – muži – SP Anterselva

Vysledky-SP-Anterselva-stihacie-preteky-muzi-johannes-thingnes-boe

Autor: Ivana Ďurtová