SP Kontiolahti: V stíhačke triumfoval Johannes Thingnes Boe, Šima blízko bodov

Foto: Martin Horváth

Systémom štart cieľ ovládol stíhacie preteky Johannes Thingnes Boe. S bilaciou 0+0+1+2 zaknihoval čas 32:44.4. Jediný Slovák v štartovom poli Michal Šima zápolil na trati o prvé body v stíhačke. Napokon preťal cieľ za elitnou 40.

Na trať ako prvý vyrazil Johannes Thingnes Boe s jedenásť sekundovým náskokom. V úvodnom kole svoj náskok pred prenasledovateľmi zvýšil. Prvú streľbu zvládla vedúca päťka bez problémov. Boea na čele stíhal s dvadsať sekundovým mankom Laegreid. Za nórskym duom figurovala trojica Jacquelin, Samuelsson a Rees.

Ani pri druhej návšteve strelnice Nórska dvojica nechybovala a Johannes Thingnes Boe stále viedol s pohodlným náskokom. Z tria prenasledovateľov musel trestné kolo Roman Rees. Nór na trati zrýchlil a zvýšil svoj náskok.

Položka v stoji však priniesla prvé chyby do trestného kola museli ísť Johannes Thingnes Boe aj Sturla Holm Laegried. K Nórom sa zásluhou čistej streľby priblížil Emilien Jacquelin. Francúz na druhého Laegrieda strácal len desať sekúnd.

Johannes Thingnes Boe prišiel na poslednú streľbu s pohodlným náskokom. Preteky však zdramatizoval, keď minul dva terče. Jeho súperi však ponúkanú príležitosť nevyužili. Jedno trestné kolo musel absolvovať Sturla Holm Laegried a Francúz musel krúžiť až dva krát.

Do záverečného kola vyrazil ako prvý Johannes Thingnes Boe. S výborným behom svojim súperom šancu nedal a po dvoch rokoch sa tešil z víťazstva v stíhacích pretekoch.

Na druhom mieste finišoval Sturla Holm Laegried so stratou + … sekundy. Na pódiu ich doplnil Emilien Jacquelin. Francúz na víťaza stratil +… sekundy.

Michal Šima vyštartoval na trať s číslom 28 a so stratou +1:46. Jediný Slovák v štartovom poli na trati nestratil kontakt so súpermi. Na úvodnej streľbe vybielil všetkých päť terčov a posunul sa na priebežnú 22. priečku. Druhá položka Šimovi nevyšla a musel absolvovať tristo metrov naviac. V polovici pretekov figuroval na 41. mieste.

Pri tretej návšteve strelnice Slovák svoje zaváhanie napravil a opäť trafil všetky terče čím sa posunul na 38. priečku. Na záverečnej položke zápolil Michal Šima o bodované priečky. Napokon raz chyboval a do posledného kola vyrazil na 43. mieste. V cieli obsadil konečnú 45. priečku s mankom +4.28.8.

Výsledky – Stíhacie preteky – Muži – SP Kontiolahti

vysledky-biatlon-kontiolahti-stihacie-preteky-muzi-michal-sima

Autor: Ivana Ďurtová