SP Kontiolahti: Sestry Fialkové mohli v šprinte atakovať top 10

Foto: Manzoni/NordicFocus

V šprinte triumfovala Lisa Theresa Hauserová v čase 20:39.5. Sestry Fialkové v prvej polovici pretekov atakovali umiestnenia v najlepšej desiatke. Chyby pri streľbe v stoji ich však odsunuli na 26. a 41. priečku.

Paulína Bátovská Fialková štartovala v úvode pretekov s číslom trinásť. V prvom kole sa držala tesne za najlepšou desiatkou. Skvelú pozíciu doplnila čistou položkou v ľahu.

Na druhú streľbu dorazila s minimálnou stratou na najlepšiu trojku. Streľba v stoji však rodáčke z Čierneho Balogu nevyšla, keď dvakrát minula a musela absolvovať tristo metrov naviac. V cieli zaknihovala stratu +1:00.8 a obsadila 26. miesto.

Druhá zo sesterského dua Ivona Fialková v streľbe v ľahu nadviazala na svoju sestru a vybielila všetkých päť terčov. Pohybovala sa v najlepšej desiatke a na jednom s medzičasov dokonca figurovala na treťom mieste.

Po druhej streľbe však musela absolvovať až tri trestné kolá. Napokon finišovala na 41. mieste s mankom + 1.23.0 a kvalifikovala sa do zajtrajšej stíhačky.

S čistým streleckým kontom zvíťazila Lisa Theresa Hauserová. Rakúšanka svoj bežecký výkon stupňovala držala sa medzi najlepšou trojkou. Dobrý beh podporila bezchybným behom. Na jej víťazný čas súperky nenašli odpoveď.

Strieborná priečka patrila Lise Vittozziovej. Talianka s bilanciou 1+0 stratila na Hauserovú +17.3 sekundy. Pódium doplnila Linn Perssonová zo Švédska, ktorá s čistou streľbou stratila +24.2 sekundy.

Mária Remeňová obsadila so streleckou bilanciou 2+1 konečnú 79. priečku so stratou +3.14.2. Posledná zo Sloveniek sa pozrela na trať Zuzana Remeňová(1+2), ktorá finišovala na 77. mieste s mankom +3:07.3.

Výsledky – šprint – ženy – SP Kontiolahti

vysledky-biatlon-kontiolahti-sprint-zeny-paulina.batovka-filakova-ivona-fialkova-maria-remenova-zuzana-remenova

Autor: Ivana Ďurtová