Krasokorčuľovanie NHK Trophy: Na domácom ľade zvíťazil Šoma Uno

Foto: YUICHI YAMAZAKI/ISU

Japonsko hostilo predposlednú zo série Grand Prix. Diváci sa tešili z víťazstva domáceho Šomu Una a športovej dvojice Riky Miurovej a Ryuichiho Kiharu.

Ako prvé sa na ľade predstavili športové dvojice. Tie suverénne opanovala domáca dvojica Rika Miuraová a Ryuichi Kihara. Reprezentanti krajiny vychádzajúceho slnka viedli s veľkým bodovým náskokom už po krátkych programoch. Vo voľných jazdách svoju pozíciu len upevnili, keď zvíťazili s 216.16 bodmi.

Na pódiu ich doplnili páry zo zámoria. Striebro si vyjazdili Američania Emily Chanová a Spencer Akira Howe, ktorí boli ohodnotení 187,49 bodmi. Tretie miesto patrilo Brooke Mcintoshovej a Benjaminovi Mimarovi. Kanaďania za svoj výkon utŕžili 175.65 bodov.

Foto: Toru Hanai/ISU

V ženách sa na ľade predstavila domáca hviezda Kaori Sakamotová. Úradujúca majsterka sveta však po krátkych programoch figurovala na druhej priečke. Aj napriek tomu, že vo voľných jazdách svoju vedúcu súperku Yelim Kimovú zdolala, bodové manko nedokázala prekonať.

Z triumfu sa tak tešila Kórejská krasokorčuliarka Yelim Kimová so ziskom 204.49 bodov. Striebornej Sakamotovej porota nadelila 201.87 bodov. Na stupňoch víťazov stála aj druhá Japonka Rion Sumiyoshiová, ktorá bola ohodnotená 193.12 bodmi.

Foto: Toru Hanai/ISU

Tance na ľade priniesli vyrovnaný boj o víťazstvo. Po rytmických tancoch sa vedenia s náskokom 66 stotín bodu ujali Laurence Fournierová Beaudryová a Nikolaj Soerensen. Kanaďania udržali nervy na uzde a po skvelom výkone si s 210.41 bodmi vytancovali zlato.

Druhé miesto patrilo americkým tanečníkom. Madison Chockovú a Evana Batesa porota dovedna ohodnotila 209.13 bodmi. Na bronzový stupienok sa postavili ich krajania Caroline Greenová a Michael Parsons, ktorí získali 191.10 bodov.

Foto: YUICHI YAMAZAKI/ISU

Krasokorčuliarske zápolenie v Sappore uzavreli muži. Na ľade sa odohral japonský súboj o zlato. Po krátkych programoch viedol Sota Yamamato. Vo voľnom programe však chyboval a jeho jazda bola ohodnotená ako šiesta najlepšia. Vďaka vydarenému krátkemu programu sa udržal na stupňoch víťazov, keď s 257.85 bodmi obsadil druhú priečku.

Musel sa však skloniť pred skúsenejším krajanom Šomom Unom. Nevysoký krasokorčuliar vo voľnej jazde napravil zaváhanie z krátkeho programu a zvíťazil so ziskom 279.76 bodov. Zo šiestej priečky sa na pódium vyšplhal Junhwan Cha. Kórejcova voľná jazda bola ohodnotená ako druhá najlepšia. Súčet 254.76 bodov stačil na bronz.

Autor: Ivana Ďurtová