SP Levi: Petra Vlhová obhájila sobotné tretie miesto

Foto: Viktória Lichvarčíková

Petra Vlhová obhájila v Levi sobotné tretie miesto.

Rodáčka z Liptova figurovala po prvom kole na tretej priečke, keď v cieli stratila +0.10 stotín sekundy. V druhom kole jazdu odštartovala vo veľmi dobre. Dokázala držať tempo so skvelou jazdou Wendy Holdenerovej, ktorá svojím výkonom hodila rukavicu súperkám. V strmej časti Slovenka spravila drobnú chybu a stratila potrebný čas. Bronzovú priečku napokon obsadila so stratou +0.68 stotín sekundy.

Druhé víťazstvo si vo Fínsku vyjazdila Mikaela Shiffrinová. Američanka nadviazala na svoje včerajší triumf a do svojej zbierky pridala už šiesteho soba. V cieli zaknihovala víťazný čas 1:52.21.

Strieborná priečka patrila Wendy Holdenerovej. Predviedla skvelé druhé kolo a bezchybnou jazdou sa zo štvrtej priečky vyšplhala na pódium. Pre Švajčiarku ide už o 30. umiestnenie na pódiu bez víťazstva vo svetovom pohári. Na víťazku stratila +0.28 stotín sekundy.

“Víkend hodnotím pozitívne, pretože mám na konte dvakrát tretie miesto. Myslím si, že môžeme byť spokojný. Samozrejme nie je jednoduché vyhrávať. Ja som naozaj dala do toho všetko. Bolo to veľmi náročné. Už som to veľa krát povedala, že konkurencia je tento rok vyrovnaná a uvidíme ako to bude v ďalších pretekoch. Podávam zo seba maximum a snažím sa vyhrávať. Aj keď dnes som to druhé kolo nešla úplne najlepšie ale opäť to vyšlo na pódium. Sú to prvé dva preteky v sezóne máme ich pred sebou ešte veľa. Pôjdeme krok za krokom. Budeme sa snažiť vylepšiť chyby a ďalšie preteky pôjdeme opäť naplno a uvidíme ako to dopadne.” Povedala po pretekoch Petra Vlhová pre JOJ Šport.

Výsledky – slalom – SP Levi – nedeľa

2023AL5010RLR2

Autor: Ivana Ďurtová