Skvelá Petra Vlhová bola na pódiu v úvodnom slalome SP v Levi

Petra Vlhová skončila na pódiu v úvodnom slalome Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo fínskom Levi, pričom obsadila tretie miesto s odstupom 0,20 sekundy.

Slovenská reprezentantka sa po prvej jazde zaradila na 4. priečku. Z nej chcela naša lyžiarska hviezda útočiť, čo ukazovala v prvej pasáži. Pomerne dobre Liptáčka zvládla aj strminu a držala si šancu na víťazstvo. Napokon 27-ročná úradujúca olympijská víťazka obsadila tretie miesto. Pre Slovenku je to 58. umiestnenie na stupňoch víťazov v kariére.

“Určite som spokojná. Nie je to jednoduché lyžovať a bojovať v takejto konkurencii. Takže som šťastná, že som sa posunula o jednu priečku v porovnaní s prvým kolom. Nakoniec je z toho tretie miesto. Je to veľmi vyrovnané, dve desatiny sú prakticky nič. Rozhodujú maličkosti. Budem bojovať. Teraz si trošku oddýchnem a zajtra ideme znovu na to,” povedala v cieli pre JOJ Šport Petra Vlhová.

Preteky vyhrala Mikaela Shiffrinová, ktorá zaznamenala víťazný čas 1:51,25. Americká lyžiarka si pripísala 75. víťazstvo v kariére, z toho rekordné 48. prvenstvo v slalome. Na druhej pozícii sa umiestnila Anna Swennová-Larssonová, Švédke namerali manko 0,16 sekundy.

Zajtra sa pretekárky opäť predstavia v slalome so štartom prvého kola o 10:15.