Krasokorčuľovanie John Wilson Trophy: Guignardová a Fabbri si vytancovali druhé víťazstvo

Foto: Joosep Martinson/ISU

Vo Veľkej Británii sa z druhého víťazstva v tohtoročnej sérii Grand Prix tešili tanečníci Charlene Guignardová a Marco Fabbri a športová dvojica Alexa Knierimová a Brandon Frazier.

Na ľade v Sheffielde sa ako prvé predstavili športové dvojice. Svoju účasť vo finále Grand Prix potvrdili druhým triumfom Alexa Knierimová a Brandon Frazier. Američania disponovali po krátkom programe sedem bodovým náskokom, ktorý voľnou jazdou ešte zvýšili. Porota im v súčte nadelila 205.85 bodov.

Druhé miesto patrilo reprezentantom Talianska. Pár Sara Contiová a Niccolo Macii si dovedna vyjazdil 184.19 bodov. Na pódiu ich doplnili Letizia Roscherová a Luis Schuster. Nemecká dvojica bola ohodnotená 167.37 bodmi.

Foto: Joosep Martinson/ISU

Medzi mužmi sa z víťazstva tešil Daniel Grassl. Taliansky krasokorčuliar figuroval po krátkych programoch na striebornej priečke. Svoju pozíciu výkonom vo voľnom programe dokázal vylepšiť. Zlato si vykorčuľoval so ziskom 264.35 bodov.

Z bronzovej priečky sa na strieborný stupienok vyšplhal Denis Vasiljevs. Lotyš bol za oba svoje programy ohodnotený 254.56 bodmi. Za európskym duom sa zoradila trojica z Japonska. Spomedzi nich na stupne víťazov vystúpil Shun Sato. so ziskom 249.03 sa tak posunul z nepopulárnej štvrtej priečky.

Foto: Joosep Martinson/ISU

V tancoch na ľade potešila domácich divákov dvojica Lilah Fearová a Lewis Gibson. Britský tanečníci po krátkom programe strácali na talianov Charlene Guignardovú a Marca Fabbriho len jeden bod. Vo voľných tancoch však skúsenejšia dvojica z Talianska súperom nedala šancu.

Charlene Guignardová a Marco Fabbri zvíťazili so ziskom 213.74 bodov. Domáci Lilah Fearová a Lewis Gibson napokon brali striebro, keď im porota nadelila 205.56 bodov. Bronz si odniesli kanadskí tanečníci Marjorie Lajoieová a Zachary Lagha, ktorí si vytancovali 198.95 bodov.

Foto: Joosep Martinson/ISU

Súťaže uzavreli ženy. Po krátkom programe sa vedenia s malým náskokom ujala Mai Miharová. Japonka nastúpila na ľad ako posledná. Aj s malým náskokom nedala súperkám šancu a vo Veľkej Británii brala zlato. Za svoje programy utŕžila 217.43 bodov.

Striebro si vyjazdila mladá Isabeu Levitová. Američanka zápolila o tú najvyššiu priečku. Od víťazstva ju delili necelé dva body, keď ju porota ohodnotila 215.74 bodmi. Dobrým výkonom v krátkom programe si bronz zaistila reprezentantka Gruzínska. Aj napriek tomu, že Anastasiia Gubanovová figurovala vo voľnej jazde až na piatom mieste, súčet 193.11 bodov jej vyniesol tretiu priečku.

Autor: Ivana Ďurtová