Krasokorčuľovanie: Na Skate Canada sa najviac darilo Japoncom

Foto: Dustin Satloff/ISU

Na druhom podujatí Grand Prix Skate Canada sa najviac darilo Japoncom. Krasokorčuliari zo zeme vychádzajúceho slnka ovládli tri kategórie.

Program otvorili ženy, ktorých výkony poriadne premiešali poradím. Z víťazstva sa tešila Rinka Watanabeová. Japonka figurovala po krátkych programoch až na šiestom mieste. Vo voľnej jazde svoje manko na zlato zmazala a triumfovala so šesť bodovým náskokom. V súčte dosiahla 197.59 bodov.

Strieborná priečka patrila Starr Andrewsovej. Americká reprezentantka predviedla piaty najlepší krátky program. Jej výkon vo voľnej jazde bol ohodnotený ako druhý najlepší. Dovedna utŕžila 191.26 bodov. Pódium doplnila Kórejka Young Youová. V oboch programoch figurovala 18-ročná krasokorčuliarka na štvrtom mieste. Dovedna jej zisk 190.15 bodov a vyrovnané výkony vyniesli tretie miesto.

Voľná jazda Rinky Watanabeovej

Po ženách patril ľad športovým dvojiciam. Krátke programy ovládli Riku Miuraová a Ryuichi Kihara. Japonský pár nedal svojím súperom vo voľných jazdách šancu a suverénne potvrdil víťazstvo, keď si dovedna vyjazdil 212.02 bodov. Zároveň bol jediným párom, ktorý sa dostal cez dvesto bodovú hranicu.

Druhé miesto po krátkom programe napokon udržali s malým náskokom Emily Chanová a Spencer Akira Howe. Porota Američanom nadelila 186.48 bodov. Bronz zavesili na krk Talianskemu páru Sara Contiová a Niccolo Macii. Aj napriek veľkej snahe manko na súperov z krátkeho programu už nedohnali. Celkovo boli ohodnotení 186.18 bodmi.

Foto: Dustin Satloff/ISU

Tance na ľade potešili domácich fanúšikov. Na pódiu stáli hneď dva kanadské páry. Už po rytmických tancoch sa vedenia ujali Piper Gillesová a Paul Poirier. Vo voľných tancoch domáci tanečníci od súperov ešte viac odskočili. Na domácom ľade zvíťazili s 215.70 bodmi.

Striebro si vytancovala mladá britská dvojica Lilah Fearová a Lewis Gibson. V rytmických tancoch pred súpermi viedli o sedem bodov. Vo voľných tancoch nezaváhali a s bodovým skóre sa v súčte dostali cez hranicu dvesto bodov. Za oba programy boli ohodnotení 209.18 bodmi. Stupne víťazov doplnil druhý kanadský pár Marjorie Lajoieová a Zachary Lagha, ktorí si pódium zaistili voľným tancom. Na bronz im stačilo 195.49 bodov.

Voľný tanec Piper Gillesovej a Paula Poiriera

Súťaženie na kanadskom ľade uzavreli muži. V tejto kategórii jasne dominovali Japonci. O zlato si to rozdali medzi sebou Shoma Uno a Kao Miura. Krátke programy ovládol mladý Kao Miura. Vo voľných jazdách však ukázal svoje umenie Shoma Uno. Bronzový z olympijských hier v Pekingu zmazal bodové manko a zvíťazil v súčte 273.15 bodov.

Druhý spomedzi reprezentantov krajiny vychádzajúceho slnka Kao Miura bral napokon striebro. Za jeho výkony mu porota nadelila dovedna 265.29 bodov. Tretiu priečku si vo voľných jazdách dokázal ustrážiť Matteo Rizzo. Taliansky reprezentant doplnil na pódiu japonské duo so súčtom 251.03 bodov.

Zostrih súťaže mužov

Autor: Ivana Ďurtová