MS v Krasokorčuľovaní: Kaori Sakamotová si vyjazdila majstrovský titul

Foto: twitter.com/ISU_Figure

Na ľade v Montpellier sa dnes predstavila posledná kategória tancov na ľade. Rytmické tance suverénne opanovali domáci Gabriella Papadakisová a Guilaume Cizeron. Medzi ženami sa rozdávali medaile. Zlato si vo Francúzsku vyjazdila Kaori Sakamotová.

V tancoch na ľade sa na svetovom šampionáte zišli tie najlepšie páry. Aj napriek neúčasti ruských tanečníkov bolo štartové pole nabité. V rytmických tancoch triumfovali Francúzi Gabriella Papadakisová a Guilaume Cizeron. Olympijský víťazi z Pekingu predviedli na domácom ľade perfektný výkon, ktorý bol ohodnotený novým svetovým rekordom. Získali 92.73 bodov.

Na priebežnom druhom mieste figurujú Madison Hubellová a Zachary Donohue. Rytmický tanec amerického páru bol ohodnotený 89.72 bodmi. Na vedúcu pozíciu strácajú pred voľnými tancami tri body. Na stupne víťazov vystúpili ich krajania Madison Chocková a Evan Bates. Druhej americkej dvojici porota nadelila 87.51 bodov.

V rytmických tancoch sa predstavili aj Slováci Mária Sofia Pucherová a Nikita Lysak. Naši reprezentanti predviedli solídny výkon a ukázali potenciál do nadchádzajúcich rokov. Za svoj výkon utŕžili 58.27 bodov, čo im v konečnom zúčtovaní vynieslo 25. miesto. Do finálovej dvadsiatky sa tak nekvalifikovali.

Foto: ISU

O medaile zápolili na ľade ženy. Majstrovský titul si vyjazdila Kaori Sakamotová. Japonská krasokorčuliarka predviedla na šampionáte dva čisté programy. Bezchybná voľná jazda jej vyniesla 155.77 bodov. Bronzová medailistka zo zimných olympijských hier potrebovala 236.90 bodov na zisk zlata.

Vicemajsterkou sveta sa stala Loena Hendrixová. Skúsená Belgičanka naplnila svoju voľnú jazdu čisto skočenými skokmi a skvelými programovými komponentami. Jej vyvážený výkon zanechal veľký dojem aj medzi porotcami, keď bola ohodnotená 142.70 bodmi. Striebro si vyjazdila s 217.70 bodmi.

Z piatej priečky sa na bronz vyšplhala mladá Alysa Liuová. Američanka zaradila na úvod svojej voľnej jazdy trojitého axla, ktorého predviedla čisto. Ten otvoril jej bezchybný výkon, za ktorý utŕžila 139.28 bodov. V súčte jej 211.19 bodov stačilo na stupne víťazov.

Muži budú o medaile zápoliť zajtra od 10:55 hod. Súťažný program na svetovom šampionáte uzavrú zajtra večer od 17:05 hod. voľné tance. Prenosy prinesie RTVS Šport, ČT Sport a Eurosport.

Autor: Ivana Ďurtová