Fantastická Petra Vlhová uzavrela sezónu SP pódiom vo finálovom obrovskom slalome

Foto: Sport-IT

Fantastická Petra Vlhová uzavrela sezónu Svetového pohára v alpskom lyžovaní pódiom vo finálovom obrovskom slalome vo francúzskom Méribeli, keď obsadila tretie miesto s odstupom 0,37 sekundy.

Rodáčka z Liptovského Mikuláša sa po prvom kole zaradila na štvrtú pozíciu, z ktorej chcela útočiť. Od úvodu druhého kola išla úradujúca olympijská víťazka v slalome s veľkou vervou. Vynikajúco 26-ročná Slovenka prešla aj strednú pasáž, čo jej dávalo nádej na stupne víťazov. Napokon držiteľka malého glóbusu za slalom obsadila vynikajúce tretie miesto, ktorým sa rozlúčila so sezónou. Vďaka dnešnému výsledku si Petra Vlhová pripísala 58. pódiové umiestnenie v kariére.

Preteky vyhrala Federica Brignoneová z Talianska, ktorá dosiahla víťazný čas 2:14,68. Pre 31-ročnú držiteľkú malého krištáľového glóbusu za super-G je to jubilejné 20. víťazstvo v kariére. Úspešný taliansky deň podčiarkla druhou priečkou Marta Bassinová, pričom jej namerali manko 0,31 sekundy.

Malý krištáľový glóbus za disciplínu si štvrtou pozíciou zaistila domáca Tessa Worleyová (+0,45). Po prvom kole viedla víťazka celkového poradia Mikaela Shiffrinová (+0,67), avšak napokon skončila siedma.

Dnešné preteky dali bodky za sezónou v rámci Svetového pohára žien, ktoré sa najbližšie predstavia v októbri pri otvorení ročníka v rakúskom Söldene.

V dejisku záverečného zápolenia sezóny sa na budúci rok uskutočnia majstrovstvá sveta.

Výsledky – obrovský slalom – ženy – SP Courchevel/Méribel

petra-vlhova-meribel-obrovsky-slalom-2022AL5067RLR2

Autor: Martin Horváth

/* ]]> */