ZOH Peking – preview – šprint – biatlon: Sestry Fialkové budú zápoliť o dobrý výsledok

Foto: Martin Horváth

Po dni voľna pokračuje biatlonový program na zimných olympijských hrách v Pekingu šprintom žien na 7.5 kilometra. O dobrý výsledok budú zápoliť sestry Fialkové.

Medailistky z Pjongčangu 2018

Zlato – Laura Dahlmeierová (GER) – ukončila kariéru

Striebro – Marte Olsbu Roiselandová (NOR)

Bronz – Veronika Vítková (CZE) – ukončila kariéru

Favoritky na medaile

Pod piatimi kruhmi bude medailu spred štyroch rokov hájiť len Marte Olsbu Roiselandová. Nórka bude chcieť nadviazať na svoje doterajšie výkony na olympijskej trati. V šprinte môže vylepšiť bronzovú pozíciu zo sobotných individuálnych pretekov. Rozšíriť medailovú zbierku Nórska môžu aj Tiril Eckhoffová či Ingrid Landmark Tandervoldová. Do zápolenia o cenné kovy bude chcieť švédske sesterské duo Hanna a Elvíra Oebergové. Čiernym koňom šprintu je aj Bieloruska Dzinara Alimbekavová. Český bronz môže v Pekingu uhájiť Markéta Davidová, ktorú v individuálnych pretekoch vyradil s boja o medaile posledný výstrel. Zabúdať nemôžeme ani na sily Francúzok. Na poslednej olympiáde by sa chcela medailovo zapísať aj Dorothea Wiererová.

Slovenky

Zo Sloveniek sa na štart postaví kompletné kvarteto. Na 7.5 kilometrovej trati budú o dobrý výsledok zápoliť sestry Paulína a Ivona Fialkové. Rodáčky z Čierneho Balogu odštartovali individuálne preteky čistou streľbou, ktorá ich držala na dobrých pozíciách. V dvojpoložkových pretekoch môžu pri čistej streľbe atakovať najlepšiu desiatku. Sesterské duo doplnila Henrieta Horváthová a Veronika Machyniaková.

Autor: Ivana Ďurtová